CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Japonya merkezli MUFG Bank 2020’de kripto para çıkarıyor iddiası

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Japonya da küresel kripto para konusunda ben de varım diyor. Japonya’nın en büyük bankalarından MUFG Bank kripto para çıkarıyor. Yeni kripto para 2020 yılının ilk yarısında piyasaya süreceği iddia ediliyor. Ancak bir sorun var.


Recruit ve MUFG Bank ortaklaşa kripto para çıkarıyor

Geçtiğimiz Nisan ayında Japonya merkezli MUFG Bank’ın dijital para çıkaracağı kamu oyuna duyuruldu ve banka bu konuda çalışmalarına devam ediyordu. The Japan News’in 4 Aralık 2019 (bugün) tarihli haberine göre MUFG Bank ve Recruit Holdings, dijital para çıkarmak için ortaklık bir girişim oluşturuyor. Ancak bu iddia MUFG tarafından doğrulanmadı. Ancak Nisan’da çıkan haberler de yalanlanmamıştı.

Makaledeki iddiaya göre Japonya’nın en büyük bankası MUFG ve enformasyon hizmetleri konusunda lider olan başka firma Recruit, akıllı telefonlarla uyumlu bir kripto para geliştiriyor. Bu kripto paranın ise zamanla kapsamı genişletilerek şirketler arası kullanılan bir dijital para birimi haline getirilmesi hedefleniyor.

Lütfen Bkz: Alibaba ve Credits Çin lojistik sistemini blockchain ile kökten değiştirecek

İkili arasında imzalar geçtiğimiz Ekim ayında atılmış. Anlaşmaya göre MUFG Bank kripto para oluşumunun yüzde 49’luk hissesine sahip olacak. Recruit ise yüzde 51’ine. İkili tarafından oluşturulacak olan ödemeler sistemi sayesinde nakitsiz bir dünya kuruluyor. Kripto paranın 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Japonyalı müşteriler akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamalar sayesinde yeni kripto parayı QR kodu ile uyumlu biçimde harcayabilecek. Bu uygulamalar ise direkt uygulama sahiplerinin banka hesapları ile uyumlu olacak. Yeni dijital para için MUFG müşterisi olma zorunluluğu yok.

MUFG’un 34 milyon bireysel müşterisi ve 1,3 milyon ticari müşterisi bulunuyor. Recruit ise Hot Pepper Gourment ve Jalan.net gibi gençler arasında yoğun kullanılan internet sitelerini yönetiyor. Yeni kripto paranın 1 milyonu aşkın mağaza ve marketlerde kullanılabileceği düşünülüyor.

Lütfen Bkz: Çin merkez bankası dijital parası blockchain konsorsiyumuna tanıdık bir ortak

Eğer The Japan News haberi sonradan doğrulanırsa Çin Merkez Bankası Dijital Parası ve Libra’nın ardından Japonya’dan da küresel kullanım alanı olabilecek bir kripto parayı 2020 yılında piyasaya süreceğe benziyor. Tüm bu gelişmeler geleceğin dünyasında dijital paraların ne kadar yaygın kullanım alanı bulabileceğini gösteriyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Türkiye’deki 455 Bin Kredi/Banka Kartı Bilgisi İfşa Oldu!

Coin Ajans

Gemini, Önemli Bir İsmi Kadrosuna Kattı

Coin Ajans

SnapEx, 200,000 USDT ödüllü Dünya Trading Şampiyonasının 2. sezonunu duyurdu

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası