CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

John McAfee Ripple XRP’yi yaylım ateşine tuttu TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Ünlü Bitcoin savunucusu John McAfee Ripple XRP’yi yaylım ateşine tuttu. Ripple tokeninin, MoneyGram tarafından kullanılmadığını iddia eden McAfee, XRP’nin değersiz bir para olduğunu iddia ediyor.


McAfee Ripple XRP’yi değersiz buluyor!

John McAfee, piyasaya yeni girenlere kriptonun neden önemli olduğunu açıkladığı bir video yayınladı. Ünlü kripto yatırımcısı McAfee Ripple tokeni XRP’nin, MoneyGram tarafından gerçekte kullanılmadığını söyleyerek, değersiz bir para birimi olduğunu iddia etti.

Eski bir Bitcoin savunucusu olan John McAfee, Twitter’da yeni yayınladığı videoyu paylaştı. Videoda, yeni başlayanlara kriptoların nasıl çalıştığını ve neden bu paralara ihtiyaç duyulabileceğini anlatıyor.

koinmedya_brave

Dahası XRP’nin değersiz olduğunu belirterek, MoneyGram’ın Ripple’nin yerel kriptosunu aslında kullanmadığını iddia ediyor.

Sektörün en büyük ve en eski destekçilerinden biri olan McAfee, yayınladığı bu kısa videoda, kriptolar hakkında hiçbir şey bilmeyen, ancak bu yeni alana girmek için can atan yatırımcılara sesleniyor.

McAfee, fiat para birimleri yerine kripto paranın kullanılabileceğini vurguluyor. Fiat paranın aksine; kriptonun en büyük avantajının, “izinsizlik” özelliği olduğunu söylüyor.

Bu özellik sayesinde, kriptoyu dünyanın herhangi bir yerine ödeme olarak göndermek için, herhangi bir bankanın iznine ihtiyaç duyulmadığını ifade ediyor.

koinmedya_brave

McAfee Ripple ve MoneyGram’a kafayı taktı!

McAfee, fiat para karşısında kriptonun ikinci avantajının, “güvensizlik” olduğunu söylüyor. Aslında burada, kriptoların güvenli olmadığını değil; bankalara veya MoneyGram gibi herhangi bir merkezi havale şirketine güvenmeniz gerekmediğini vurguluyor.

Bu arada bir takipçisi McAfee’ye, MoneyGram’ın XRP’yi kullandığını hatırlattığında; kripto baronu ona ‘uyanmasını’ tavsiye etti. XRP ile ilgili ne düşündüğü sorulduğunda da “Değersiz”  yorumunda bulundu.

(Ripple ve ortağı hakkında şöyle kısa bir bilgilendirmede bulunalım: MoneyGram, blockchain devi Ripple’nin en büyük ortaklarından biridir. Yerel kripto para birimi olan XRP’yi daha hızlı ve daha ucuz ödemeler için çeşitli ODL (İsteğe Bağlı Likidite) koridorlarında kullanıyor. Bu nedenle topluluktaki birçok kişi, Bitcoin’in aksine Ripple’nin, kriptosunu merkezileştirdiğine inanıyor.)

John McAfee kriptoları günlük hayatta kullanıyor 

Daha önceki tweetlerinden birinde ise McAfee, kripto para birimlerine yatırım yapmadığını; fakat bunları her gün günlük ihtiyaçları için kullandığını söylemişti.

Özellikle, Darknet’te sıklıkla kullanılan stabilcoin DAI ve gizlilik merkezli bir kripto para Monero’yu (XMR) tercih ediyor.

Fakat bu, John McAfee’nin kriptoları kullanmasına mani değil. Çünkü o, suçluların değerli teknolojileri ilk kullanan kişiler olduğuna ve araç ve telefonları tıpkı yasalara uyan insanlar gibi kullandıklarına inanıyor.

Üreticilerin, ‘sadece suçlular kullanıyor’ diye, telefonları veya arabaları piyasadan çekemeyeceklerini söyleyerek bu durumun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu söylüyor.

Bknz: Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Yorum-analiz: Bitcoin 7200 doları test edecek sonra yılın zirvesini görecek! TAKİP ET

Bitcoin kritik dönemece adım adım ilerliyor TAKİP ET

Tether’in yükselişi BTC ve ETH için ne anlam ifade ediyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası