CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

JPMorgan: “Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Acı Çekecek”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – JP Morgan Chase, ana akım finansta kripto para birimlerinin yükselişinin altını gölgelediğini söylüyor. Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bankanın kantitatif stratejistlerine göre, Ekim ayından bu yana Bitcoin (BTC) fonlarına para aktı ve altından para çıktı; bu eğilim daha fazla kurumsal yatırımcı kripto para birimlerinde pozisyon aldıkça uzun vadede devam edecek.

JPMorgan, dijital para birimleri bir varlık sınıfı olarak giderek daha popüler hale geldikçe altın ve kripto piyasalarında büyük bir değişim öngören birkaç Wall Street bankasından biri. Yatırımcılar, tahsislerinin küçük bir bölümünü altından kripto para birimine taşımaları durumunda, önümüzdeki yıllarda değerli metal piyasalarındaki boğalar için bir sorun teşkil ediyor.

JPMorgan stratejistleri, “Kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in benimsenmesi daha yeni başladı, ancak altının kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi çok gelişti” diye yazdı.

JPMorgan’a göre, kurumlar arasında popüler olan borsada işlem gören bir menkul kıymet olan Grayscale Bitcoin Trust, Ekim ayından bu yana yaklaşık 2 milyar dolarlık girişler gördü; altınla desteklenen borsa yatırım fonlarından ise 7 milyar dolarlık çıkışlar görüldü.

JPMorgan: “Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Acı Çekecek” 4
Yatırımcılar altın fonlarından nakit çekerken Bitcoin rekor kırdı. Kaynak: Bloomberg

JPMorgan’ın hesaplamaları, Bitcoin’in aile ofisi varlıklarının yalnızca %0.18’ini oluşturduğunu gösteriyor. Altın ETF’leri ise aile ofislerinin varlıklarının %3,3’ünü oluşturuyor. Yörüngeyi altından Bitcoin’e çevirmek, milyarlarca dolarlık nakit transferini temsil eder.

JPM: Bitcoin fiyatının aşırı artma ihtimali yüksek

Banka, bu transfer durumlarından birini “bir birim Grayscale satın almak ve SPDR Gold Trust’tan üç birim satmak” olarak açıkladı. JPM stratejistleri, şu ifadeleri kullandı:

“Bu orta ila uzun vadeli argüman haklı çıkarsa, altın fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir rüzgar dalgasından zarar görür.”

Banka, kısa vadede Bitcoin fiyatlarının aşırı yükselme ihtimalinin yüksek olduğunu ve altının toparlanmasının beklendiğini söyledi. Bitcoin için momentum sinyalleri kötüleşti ve bu da muhtemelen fiyat trendlerine göre işlem yapan yatırımcıların satışına neden olacak.

Bitcoin, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.462,14 dolarlık kapanışından bu yana %6 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin volatilitesi sadece bu yatırımcıları etkilemiyor

Bitcoin Bu Borsada 15 Bin Dolara Fırladı!

Dev Şirketlerin Yöneticileri Bitcoin, Altın ve Borsa Fiyat Öngörülerini Paylaştılar

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası