CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

JPMorgan: Kurumlar Altın ETF’leri Yerine Bitcoin Tercih Ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Toplam varlıklar açısından en büyük ABD bankası olan JPMorgan Chase’e ve Grayscale Investments genel müdürü Michael Sonnenshein’e göre Bitcoin, altın ETF’lerine olan talebi tüketti.

Aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcılar artık dünyanın en büyük kripto para birimini, eskide güvenli bir liman olan altına dijital bir alternatif olarak görüyor. Ekim ayında Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) akışı önemli ölçüde yükselirken altın ETF’leri (borsa yatırım fonları) temelde düz kaldı. Aşağıdaki tweet’te bulunan ve Sonnenshein’ın JPMorgan’dan aldığı grafikte altın ve Bitcoin ETF’lerinin arasındaki fark görülebiliyor.

JPMorgan’dan alıntı yapan Michael Sonnenshein’ın tweet’lerinde ise şu ifadelere yer veriliyor:

“Bu zıtlık, daha önce aile ofisleri gibi altın ETF’lerine yatırım yapan bazı yatırımcıların; altına alternatif olarak Bitcoin’e bakıyor olabileceği fikrini destekliyor.”

Grayscale, Bitcoin ve Ethereum fonlarıyla başarısını sürdürüyor

Eylül ayında Bloomberg, Grayscale’in tüm ABD ETF’lerinin yüzde 97’sinden daha iyi performans gösterdiğini bildirmişti. Yükseliş raporu ile, kripto varlık yönetimi firması için muhteşem bir haftayı kapandı. Sonnenshein’e göre şirketi, en büyük artışı 237 milyon dolarlık ürün grubunda kaydetti.

GBTC açık ara en popüler yatırım aracı olmaya devam ederken, Ethereum Trust da rekor bir seviye olan 58 milyon dolar ile daha fazla ilgi kazanmaya devam ediyor. Geçen ay, Grayscale Ethereum Trust, SEC’e rapor vermesi gereken bir şirket haline geldi. Bu da artık ABD menkul kıymetler düzenleyicisine çeyrek ve yıllık raporlarını sunması gerektiği anlamına geliyor.

Grayscale 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1 milyar dolardan fazla değer girişi kaydetti. Yılbaşından bugüne şirkete giren değer ise şimdi 3 milyar dolara yaklaşıyor. Genel olarak, Grayscale’in yönetim altında 9.1 milyar dolardan fazla değere sahip varlık bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia TAKİP ET

Coinajans.com

Kanadalı yatırım şirketi Bitcoin ETF için finansal dosyaları hızlandırıyor

Sec Merakla Beklenen Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası