CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

JPMorgan uzun vadeli Bitcoin tahmini heyecanlandırdı

bitcoin haberleri coinajans.com

JPMorgan Chase & Co.’ya göre Bitcoin, varlık sınıfı olarak altınla rekabet ettiği için uzun vadede 146.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler, Bitcoin’in yaklaşık 575 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonunun, borsada işlem gören fonlar veya külçe ve madeni paralar yoluyla altına yapılan toplam özel sektör yatırımını karşılamak için 146.000 $ ‘lık teorik bir fiyat için 4.6 kat artması gerekeceğini yazdı. Ancak bu görünüm, daha fazla kurumsal yatırımı teşvik etmek için Bitcoin’in volatilitesine daralmasına bağlı olduğuna vurgu yapılıyor. Bu ise biraz zaman alacak bir süreç.

Strateji uzmanları Pazartesi günü şu yorumu yaptı:

Alternatif’ bir para birimi olarak altında olan yoğunlaşman, Bitcoin için uzun vadede büyük bir avantaj anlamına geliyor. Bununla birlikte, Bitcoin ile altın arasındaki dalgalanmalarda bir yakınsamanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi olası değil ve aklımızda çok yıllık bir süreç var. Bu, 146.000 $ ‘ın üzerindeki teorik Bitcoin fiyat hedefinin uzun vadeli bir hedef ve dolayısıyla bu yıl için sürdürülemez bir fiyat hedefi olarak görülmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bitcoin – altın oranı, dijital para dörde katlandıktan sonra son zamanlarda rekor seviyeye ulaştı

Pazartesi günü Bitcoin, hafta sonu ilk kez 34.000 $ ‘ı geçtikten sonra Mart ayından bu yana en büyük düşüş olan % 17 kadar düştü. Salınımlar, fiyatı geçen yıl dört kattan fazla artan en büyük kripto para biriminin ünlü oynaklığının bir hatırlatıcısı.

Paul Tudor Jones’tan Scott Minerd ve Stan Druckenmiller’e kadar daha fazla kurum ve tanınmış yatırımcı, ya Bitcoin’e fon ayırmaya başladı ya da bunu yapmaya açık olduklarını söylediler. Bazıları kripto para biriminin mali ve parasal teşviklerle dolu bir dünyada dolar zayıflığına ve enflasyon riskine karşı bir koruma sağladığını savunurken, diğerleri bireysel yatırımcıların ve trend izleyen miktar fonlarının sürdürülemez bir balon oluşturduğunu söylüyor.

Şimdilik, JPMorgan, spekülatif long (alış) pozisyonlarının birikmesi ve potansiyel köpük gösteren küçük miktarlarda Bitcoin tutan yatırım cüzdanlarındaki artış gibi göstergelerle en büyük kripto parada bir hareket görüyor.

Stratejistler, “Yeni yılın başında Bitcoin için değerleme ve pozisyon zemini çok daha zorlu hale geldi” diye yazdı. “Mevcut spekülatif çılgınlığın, Bitcoin fiyatını 50.000-100.000 $ arasındaki konsensüs bölgesine doğru daha da yukarı itme olasılığını dışlayamasak da, bu tür fiyat seviyelerinin sürdürülemez olacağına inanıyoruz.” şeklinde yorum yaptılar.

bloomberg


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin ve CBDC yorumu geldi!

Ripple Yöneticisi: “Bitcoin Maksimalizmi Günleri Sona Erdi!”

Forbes Analisti: “Dijital Dolar Onay Alırsa Bitcoin Sert Yükselecek”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası