CoinAjans.com
Tron Haberleri

Justin Sun yeni bir hype mi yapıyor? Yoksa ciddi mi?

tron haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

Justin Sun bugün yine iddialı bir tweet ile günden oluşturdu. Akıllara ister istemez Justin Sun yeni bir hype mı yapıyor sorusu geliyor.


Justin Sun yeni bir hype mi yapıyor?

Kripto para piyasaları Justin Sun sayesinde yeni bir kavram ile tanıştı: Hype. Bu kelimenin sözlük anlamı “heyecanlandırmak ve uyarmak“. Argoda ise “satışı teşvik eden ilan veya teklif.” Hype denince akıllara Şener Şen’in o meşhur sahnesi akıllara geliyor. “Herkes bununla traş oluyor. İngiltere kralı, rahmetli başkan Kennedy…”

Kripto para piyasalarında Justin Sun’ın bazen benzer satış taktiklerine başvurduğunu görüyoruz. Justin Sun hype denemesini en bariz biçimde geçtiğimiz Haziran ayında Warren Buffet iş yemeği örneğinde gördük. Bu arada malum yemekli iş toplantısı hala gerçekleşmedi.

Lütfen Bkz: Justin Sun iyice suyunu çıkardı: Ancak Tron ve BitTorrent için işe yarıyor

Bu dönemde Alex Krüger, Justin Sun için “Bu adam duyurunun duyurusunun duyurusunu yapıyor” diye twitter yolu ile açıklamada yapmak zorunda kaldı.

Bugün Tron CEO’su Justin Sun benzer mahiyette bir tweet ile karşımıza çıktı. Bu tweet’inde Justin Sun şu ifadeleri kullanıyor.

“TRC 10 ve 20 token’larının faydalanacağı ve Tron toplumu için büyük bir şey biliyorum.”

Tweet’in orijinalini aşağıda görüyoruz.

Justin Sun’ın bu tür abartılı denemeleri kısa dönemde işe de yarıyor. Yazının kaleme alındığı saatte top 20’de en yüksek fiyat artışı yaşayan kripto para Tron. TRX’de yüzde 5,72’lik bir fiyat artışı var.

Tron bir kripto para olarak güçlü bir blockchain ağına sahip. Tron, hızlı ve düşük maliyetli para transferlerine imkan tanıyor. Dapps endüstrisinde Tron tabanlı uygulamalar ciddi talep görüyor. Ancak Justin Sun bazen profesyonellikten uzak hareket ederek, Tron toplumuna zarar verebiliyor. Kendisi de bunun farkında olacak ki Warren Buffet konusunda Justin Sun, kullandığı dil için özür dilemek zorunda kaldı.

Kaynak

İlgili Haberler

Skandal! Poloniex resmi hesabından Tron alın çağrısı yapıldı

Coin Ajans

Bitcoin bir seri katil – Hedefi 350.000 dolar

Coin Ajans

Cornell Profesörü Sirer’den Tron CEO’suna ağır eleştiri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası