CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Justin Sun’un yeni kripto parası, açılışı yüzde 500 ile yaptı

kripto para haber coinajans

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’un yeni projesi JUST’ın JST token’ı, geçtiğimiz günlerde Poloniex borsasında gerçekleştirilen arzdan sonra bugün aynı borsada listelenmeye başladı.

JST, Poloniex’in token arzı platformu LaunchBase’de yapılan arz sırasında 0.0020 dolardan satılmıştı. JST/USDT işlem çiftiyle listelenen kripto para, bu fiyatın yüzde 500 üzerine çıkarak 0.012 USDT‘yi gördü. Daha sonra geri çekilen JST, haberin yayına girdiği dakikalarda 0.0088 USDT’den alıcı buluyor ve hala arz fiyatına göre yüzde 340 daha yüksek.

4.5 dakikada tükenmişti

JUST, Tron blok zinciri üzerinde çalışan bir stabil kripto para borç verme (lending) platformu. Bu platforma ait kripto para JST’nin satışı, yatırımcılardan büyük ilgi görmüş ve satışa sunulan tüm miktar 4 dakika 26 saniyede tükenmişti. Satış, ilk gelene ilk hizmet esasına göre yapılmış ve JST token’ı yalnızca TRX ile alınabilmişti.

JUST, dünyadaki herkes için adil, açık bir finans platformu sağlamayı amaçlayan, TRON ağında inşa edilmiş bir merkeziyetsiz stabil kripto para projesi olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar, platformda TRX kullanarak ABD Doları’na çapalı bir stabil kripto para olan USDJ üretebilecekler.

Kripto para alanında en çok tartışılan figürlerden biri olan Justin Sun’un Tron ve Poloniex dışında farklı girişimleri de bulunuyor. Bunlardan en çok öne çıkanları geçen yıl satın aldığı BitTorrent (BTT) ile kısa süre önce Tron ekosistemine kattığı Blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive ve “sosyal blok zinciri” Steem.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Cardano kurucusundan dava sonrası Ripple açıklaması: XRP menkul kıymet değil ancak….

Hindistan’da Güçlü Bir Kripto Para Yasağı İsteniyor: “Sektörü Darmadağın Edecek”

13 Mart Ethereum analizi: ETH tarihinin en büyük günlük çöküşü yaşandı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası