CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kaldıraçlı borsa devi BitMex güç kaybetmeye devam ediyor!

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

BitMex güç kaybetmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük online kripto margin platformu. Şu ana kadar en büyük işlem hacmine sahip BitMex borsasında neler oluyor?


BitMex güç kaybetmeye devam ediyor

BitMex borsası eski ihtişamını yitirmeye mi başladı? Bu soruya, borsanın işlem hacmine bakınca evet cevabı vermemek içten bile değil. Evet popüler borsa Bitmex irtifa kaybediyor.

Kripto uzmanı Charles Edwards da aynı görüşü paylaşıyor. Önde gelen kaldıraçlı işlem borsası, Bitmex zor günler geçiriyor diyor Edwards. Edwards Twitter paylaşımında 2018 ve 2019 yılının BitMex yılları olduğunu ama artık BitMex’in yaşadığı bu saltanatın yıkılmakta olduğunu vurguluyor. BitMex  iki yıldır piyasanın % 50 sini elinde bulunduruyordu. Ancak işlem hacmi oldukça dikkat çekici oranlarda kayıplar sergilemeye başladı.

Edwards 2018 ve 2019 yılın Bitmex çağı olarak adlandırıyor. Çünkü bu yıllarda tüm piyasanın aslan payı Bitmex’in eilndeydi. Hatta 2018 yılının Eylül ayında piyasanın % 80’i Bitmex’de işlem görüyordu.

Bknz:BitMex günlük işlem hacmi 2019 yılı dibine vurdu

Dünyanın en büyük online kumarhanesi denebilir mi?

BitMEX, 2014  yılında kripto sahnesinde yerini almıştı. Ardından çok büyük bir başarı ortaya koyarak adından söz ettirdi. Bunun en başlıca nedeni ise 100 katına kadar akıllı sözleşme sunma imkanı veren sözleşme değişim olanağı. Token analisti ve kurucu ortak Sid Shekhargelmiş geçmiş en büyük şans oyunları gazinosu” diye tarif ediyor borsayı.

Şu anda kripto kaldıraçlı işlemleri tarihin en büyük faiz oranına sahip. Ama böyleyken BitMex yavaş yavaş alçalmaya başlıyor ve oyundaki oyun kurucu rolü git gide zayıflıyor. Nedeni ise artık kendisi ile yarışacak güçlü rakiplerinin olması. Binance’ın vadeliler platformu Eylül ayında başladı ve şimdiden BitMex’i fazlasıyla zorluyor.

Borsa soruşturma geçirmeye başlayınca işler daha da can sıkıcı olmaya başladı BitMEx için. Soruşturma Amerika Vadeliler Ticaret Komisyonu tarafından yapılıyor ve Amerika vatandaşlarının borsayı kullanması yasak.

Daha kurallı borsa

ICE’nin sahip olduğu Bakkt borsası günlük işlem hacminde 100 katına kadar bir artış gösteriyor. Alex Krüger bu şekilde kurallı bir borsanın kripto piyasası için olumlu bir gelişme olduğunu söylüyor.

SEC in Bitcoin ETF ye onay vermemesinin bir nedeninin de kripto işlemlerinin Bitmex gibi kuralsız borsalarda gerçekleşmesi. Bu şekilde olunca da piyasa manipülasyonlara açık olmaya devam ediyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin sahipleri neden DeFi’ye odaklanmış olabilir?

Bugün Poloniex’ten Bir E-Posta Alırsanız Dikkatli Olun

Coin Ajans

Binance Coin ve Crypto.com Coin fiyat analizi: ATH yapan BNB yükselmeyi sürdürecek mi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası