CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kanada hükümeti blockchain hakkında konuşma için para ödedi TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Kanada hükümeti blockchain hakkında bir konferansta konuşma yapması için birine para ödemiş. Bu kişinin başbakanın ailesinden biri olması ise hem dikkat çekti hem de muhalefetin eleştiri konusu oldu.


Kanada hükümeti blockchain hakkında konuşma için kime para ödedi?

Kanadalı siyasetçiler Başbakan Justin Trudeau’yu bir soruya cevap vermesi için sıkıştırıyor. Çünkü öyle görünüyor ki federal hükümet, geçen sene düzenlenen bir blockchain konferansında konuşma yapması için başbakanın ailesinden birine ödeme yapmış. Ödemeyi alan kişi ise Başbakan Justin Trudeau’nun üvey kardeşi Kyle Kemper.

Kanada basınından The Globe and Mail’de yer alan habere göre, Haziran 2019’da İsviçre’nin Zug şehrinde düzenlenen konferansa Kyle Kemper konuşmacı olarak katıldı. Blockchain teknolojisi hakkında konuşması için ise 12,430 Kanada Doları (9,127 ABD Doları) para aldı.

İlgili – Bitcoin ile blockchain aynı şey mi? Aralarındaki fark ne?

koinmedya_brave

Kemper, Dubai’de düzenlenen bir konferansta da teknoloji üzerine konuşmuştu. Bunun üzerine ise Kanada hükümeti yetkilileri birden fazla olayda kendisinden konuşması olarak etkinliklere katılmasını istedi.

Kemper ise hükümet yetkililerinden gelen konuşmacı olarak katılma isteklerinin Başbakan Justin Trudeau ile aile bağları olması ile ilgili olmadığını söylüyor.

Başbakanlık ise yaptığı açıklamada, Kemper ile ilgili görevlendirmenin ülkenin konsolosluk desteği ve diplomatik ilişkiler departmanı tarafından onaylandığını söyledi.

Kemper, geçen yıla kadar Kanada Blockchain Derneği genel müdürüydü. Hala bu grup için danışmanlık yapıyor. En azından Linkedin profili böyle söylüyor.

koinmedya_brave

İlgili – Blockchain Rehberi: Blockchain nedir ve nasıl oluşturulur?

Hükümetlerin blockchaine olan ilgisi

Bu olay şunu gösteriyor. Hükümetler blockchain teknoloji ve kripto paralara artan oranda ilgi gösteriyor. Bu sektör ve teknolojideki gelişmelerin dışında kalmak istemiyorlar. Sonuçta blockchain ve kriptoyla ilgilenenler sadece özel sektör ve finans kuruluşları değil.

Hükümetlerden gelen ilginin bir dışa vurumu ise son aylarda çok konuşulan CBDC’ler. Yani merkez bankalarının dijital paraları. Bu yöndeki girişimleri ile Çin’in şimdilik lider olduğunu biliyoruz. Birkaç ülke daha bu alanda kendi CBDC’ni geliştiriyor ya da en azından araştırmasını yapıyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Gemini, Deloitte Tarafından Yapılan Güvenlik Testini Geçti

Coin Ajans

BitMEX Bitcoin ölçeklenme çözümü SegWit’i entegre ediyor

Coin Ajans

MakerDAO’da 340 Milyon Dolarlık Güvenlik Açığı Mı Var?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası