CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Kara göründü! Ethereum 2.0’a hazır mısınız? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Ethereum 2.0 ile alakalı yeni bir haber var. Ethereum 2.0’a hazır mısınız? Güncellemenin ilk aşamasına önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor.


Ethereum 2.0’a hazır mısınız?

Ethereum 2.0 güncellemesi için Ethereum geliştiricileri uzun süredir mesai harcıyor. Ethereum 2.0 için önceden açıklanan tarihler her seferinde erteleniyor. Ethereum 2.0’ın en son 2020’nin 3’üncü çeyreğinde başlatılacağı açıklanmıştı. Ancak birçok Ethereum geliştiricilerine göre açıklanan bu tarih gerçekçi bir tarih değildi.

Ethereum geliştiricilerinden Ryan Jordan ve Ethereum CEO’su Vitalik Buterin Ethereum 2.0’ın önümüzdeki Kasım ayında başlatılabileceği açıkladı.

Ethereum 2.0’a yönelik test uygulaması Medalla testinin tamamlanması gerekiyor. Jordan ve Buterin ikilisi eğer test net uygulamalarında bir gecikme olmazsa Ethereum 2.0’nin ilk fazı Phase 0, Kasım ayında başlatılabilir. Ethereum 2.0, staking için Ether’leri yıl sonunda kabul etmeye başlayabilir.

koinmedya_brave

Bilindiği üzere Ethereum 2.0 güncellemesi ile Ethereum, PoW tipi madencilikten PoS tipi madenciliğe geçiş yapacak. Ethereum 2.0’da her bir düğüm için madencilerin sisteme en az 32ETH stake etmeleri gerekiyor. Bu ETH’ler 1 yıl kadar sistemde kilitli duracak. Ethereum madencileri bu Ethereum’ları satamayacak veya başkalarına gönderemeyecek.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Ethereum 2.0’da 10 binlerce düğümün çalışması gerekiyor. Yani oldukça yüklü miktarda ETH sisteme stake edilerek dondurulacağı için Ethereum kıt hale gelecek.

Ethereum fiyatları son günlerde oldukça dalgalı seyrediyor. Gün içerisinde 350 dolara kadar gerileyen ETH/USD paritesi yazının kaleme alındığı saatte 370 doların üstünde çıkmaya çalışıyor.

DeFi tokenları ve DeFi’lerle ilişkili kripto paraların değerinde değer kaybı yaşanırken Bitcoin 11 bin dolarlık direnci zorluyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin bu hafta ne kadar değer kaybetti? BTC durum raporu TAKİP ET

Weiss Ratings’in BTC fiyat tahminine göre 6 BTC sahibi milyoner oluyor TAKİP ET

Bitcoin ETP Avrupa’ya çıkarma yaptı TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası