CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Kârlılıkta Ethereum Bitcoin’i geçti! TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

İşlem ücretlerinden elde edilen kazançta Ethereum Bitcoin’i geçti! ETH madencileri artık BTC ağındaki rakiplerinden daha fazla işlem ücreti elde ediyor. Dün saatlik kazançları 1 milyon dolarda yeni rekor kırdı. Buna neyin sebep olduğuna bakalım.


Madencilerin işlem ücreti gelirinde Ethereum Bitcoin’i geçti!

Ethereum madencileri, işlem ücretlerinden daha büyük kazanç elde etmeye başladılar. Sebebi ise DeFi’den dolayı ağdaki faaliyetlerin artması. Dün, ETH madencileri yeni bir rekor kırdı. Sadece bir saat içinde 1 milyon dolar işlem ücreti elde ettiler. UniSwap (UNI) tokenin çıkması ile işlemlerde bir patlama yaşanmıştı.

Bir yandan ETH işlem ücretleri yüksek seviyeye çıkarken, diğer yandan ise Coinbase Pro ağ ücretlerini müşterilerine vereceğini duyurdu.

Bu iki olay birleşince, kârlılıkta Ethereum Bitcoin’i geçti! Ethereum madenciler, Bitcoin ağındaki rakipleri ile kıyaslandığında daha fazla işlem ücreti kazanmaya başladı.

koinmedya_brave

İlgili – Ethereum’u çökertmek için ne kadar para gerekir?

Unfolded, ETH ve BTC ağlarındaki işlem ücretlerini duyuran bir tweet paylaştı. Ayrıca BTC ve ETH ağlarındaki ücretleri kıyaslayan bir grafik de ekledi.

Unfolded (@cryptounfolded) şöyle diyor: “Ethereum madencilerinin işlem ücreti gelirleri Bitcoin’i geçti (7 günlük ortalama).”

İşlem ücretlerinden elde edilen kazançta Ethereum Bitcoin'i geçti! ETH madencileri artık BTC ağındaki rakiplerinden daha fazla işlem ücreti elde ediyor.

Ethereum araştırmacısı Justin Drake de Ethereum ağındaki artan aktivite ve madencilerin işlem ücreti gelirlerindeki artışı ayda aldı. Bunun sebebini de açıklıyor. Çünkü UNI airdrop sırasında ETH işlem sayısı rekor kırdı.

Justin Drake şöyle diyor: “Dün Ethereum 1.4 milyon işlemler yeni rekor kırdı. İşlem ücretleri 16 milyon oldu. Bitcoin ücretleri ve blok ödülünün toplamından yüzde 50 daha fazla.”

İlgili – UNI coin rüzgarı en çok onlara yaradı – İşte rüzgar nereden eserse essin kazananlar

Ethereum ağındaki Bitcoin de katlanarak artıyor

Bu arada Haziran’dan bu yana DeFi’nin artan oranda popüler olması, Ethereum ağında Bitcoin’in değerine olan talebi artırdı. Sonuçta Ethereum ağında daha fazla BTC çıkarıldı. Şu an 1 milyar dolar değerinin üzerinde. Ethereum ağında Bitcoin’in büyümesini aşağıdaki grafik daha iyi gösteriyor.

İşlem ücretlerinden elde edilen kazançta Ethereum Bitcoin'i geçti! ETH madencileri artık BTC ağındaki rakiplerinden daha fazla işlem ücreti elde ediyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin yatırımcısı “kâr cebe yakışır” moduna geçti TAKİP ET

Ripple için tahvil kararı çıkarsa ne olur? TAKİP ET

ErisX Ethereum vadeli işlemleri ETH için dönüm noktası olabilir mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası