CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kasım ayı laneti sürüyor – Bitcoin değer kaybı yüzde 55’e ulaştı!

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Kasım ayı laneti sürüyor. Bitcoin değer kaybı yüzde 55’e ulaştı. Gece gelen dump dalgasıyla 600 dolar birden eriyen Bitcoin, yeni bir güne ümitle gözlerini açan kripto para yatırımcılarına soğuk bir duş aldırdı.


Kasım ayı laneti VOL2 – Bitcoin değer kaybı yüzde 55’lere geldi

 

‘Kasım’da Aşk Başkadır’ filmini kripto paralara uyarlasak hiç şüphesiz ismi ‘Kasım Ayı Laneti Başkadır’ olacaktır. Çünkü Bitcoin 2018 Kasımında yaşadığı ve 6.500 dolardan 3.500 dolar seviyelerine kadar düşmesine neden olan senaryonun bir benzerini 2019 Kasım ayında da yaşıyor. Öyle ki bir ay önce 9.700 dolardan el değiştiren BTC dün yaşanan dump hareketiyle beraber 6.600 dolar seviyesine kadar düşmüş durumda.

Bitcoin bu düşüşle beraber son bir ayda %32 değer kaybetmiş oldu. 13.800 dolarla 2019’un zirvesini gördüğü Haziran ayından itibaren ise Bitcoin’de yaşanan düşüş oranı %55’lere ulaştı.

Bitcoin deger kaybi

Bitcoin’de yaşanan bu korkutucu dump hareketlerine rağmen, Bitcoin fiyat hareketinin tersine döneceğine inananlarda var. Özellikle RSI göstergesinin aşırı satım alanının son haddine gelmesi ve BTC’nin azalan kanal ihlaline yaklaşması, bu hipotezi ortaya atanların en büyük dayanağı olmuş durumda.

Bitcoin deger kaybi

Ancak uzun yıllardır bu piyasanın içinde olan birisi olarak şahsi fikrim BTC’deki bu düşüş hareketinin 5.000 dolara kadar süreceği yönünde. Hatta belki daha da altına.

İlgili haber: Bitcoin 6700 doların altına geriledi – 6000 doların altına yol göründü mü?

Ancak bu sakın sizlerin moralini bozmasın. Aksine bu dump hareketini bir alım fırsatı olarak değerlendirin. Düşünün çoğumuz 2017 boğasını kaçırdık ve 2018 kara kışında büyük zararlar ettik. Ancak akabinde Bitcoin’in birkaç ay içerisinde 3.000 dolardan 14.000 dolar seviyelerine kadar tırmanmasına hayretler içinde şahit olduk.

Bu döngü böyle devam edecektir. BTC yine çıkmaz demeyin, illaki çıkacaktır ki önümüzde Nisan ayında gerçekleşecek bir halving olayı var. Tek dikkat etmeniz gereken nokta bekleme toleransı olan bir sermayeyle bu piyasaya girmektir.

İlgili haber: Bitcoin ölüyor! Hem de 378. kez

Kripto dünyasından en son haberler ve en yapıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili Haberler

Yatırım devi Aralık ayında çıkarılan BTC’nin neredeyse 3 katını satın alırken Bitcoin arz sıkışıklığı artıyor

Sıcak Gelişme: Bitcoin Zirvelere Yükselirken Coinbase Çöktü! İşte Olanlar…

Bu 4 Metriğe Göre Bitcoin Rallisi 16 Bin Dolarda Durmayabilir

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası