CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimi Bitcoin fiyatına nasıl etki eder? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Yaklaşan ABD başkanlık seçimi Bitcoin fiyatına nasıl etki eder? Daha önce beklenenlerin aksine Donald Trump BTC aleyhinde tavır aldı. ABD de en çok kripto kullanıcısının olduğu ülke. Buradaki siyasi gelişmeler de kripto paraları etkiliyor.


ABD başkanlık seçimi Bitcoin fiyatına nasıl etki eder?

Corona virüs salgını Mart ayında bir piyasa çöküşü oluşturdu ki Bitcoin de bu çöküşten kendisini kurtaramadı. Ancak buna rağmen bu çöküş iyi bir şeye de yaradı. Çöküş birçok açında bir dönüm noktası oluşturdu ve Bitcoin’in benimsenmesini hızlandırdı.

2020 yılının başında BTC için sık sık boğa beklentiler dile getiriliyordu. Bu yüksek beklentileri dile getirenlerden biri de Fundstrat kurucularından Tom Lee idi. Ancak Mart çöküşü piyasa hareketini yavaşlattı.

Mesela, Lee İstanbul’da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, BTC’nin 2020 yılını 30,000 dolar civarında bitirebileceğini söylemişti.

koinmedya_brave

Şimdi ise üçüncü halving Bitcoin’i yine rayına sokmuş gibi görünüyor. Birçokları 2020’nin BTC için hala boğa olduğunu düşünüyor. Sadece zaman meselesi. Ancak bunların kaçırdığı önemli bir olay var. Yaklaşan ABD başkanlık seçimleri.

İlgili – Bitcoin’i gerçekten Çin mi yönetiyor?

Bitcoin ile ABD siyaseti arasındaki bağlantı

Tom Lee’nin açıklamalarına göre, Bitcoin 2019 yılının en iyi performansına sahip varlığı. 25 yıldır en iyi varlık olan S&P 500’ü de geçti.

ABD başkanlık seçimi Bitcoin fiyatına nasıl etki eder? 2016 yılında Trump başkan olunca Bitcoin fiyatı 950 dolara çıkmıştı. En başka Fed’in faizleri artıracağı yönünde spekülasyonlar yapılıyordu. Ayrıca bir iş adamı olarak Trump’ın Bitcoin’i onaylayacağı yönünden beklentiler vardı.

koinmedya_brave

Tom Lee ise 2020’de Bitcoin konusunda boğa olmasının sebebini de açıklıyor. Ona göre bu yıl Bitcoin üzerinde daha az baskı olacak, çünkü dikkatlerin çoğu siyaset alanına verilecek.

Ancak bu öngörü doğru olmayabilir. Çünkü Corona virüs için alınan önlemler, mevcut para ve maliye politikaları ve ülke çapındaki huzursuzluk ve protestolar nedeniyle ABD’nin mevcut durumu farklı gelişmelere gebe olabilir.

Bu faktörlerin hepsi Bitcoin fiyat hareketlerini etkilemeye aday. Çünkü ABD, kripto para benimsenmesinin en yüksek olduğu ülke. 2019 sonunda yapılan araştırma bunu gösteriyor. 36.5 milyon Amerikalı kripto paralara yatırım yapmış.

Diğer yanda, başlangıçtaki beklentilere rağmen, Trump Bitcoin karşısında bir tutum aldı. Özellikle de seçim mitinglerinin en kritik anlarında Bitcoin’de bahsediyor ki bu da yatırımcılarda endişelere sebep oluyor.

2019 yılında ise Trump Twitter üzerinden şöyle yazmıştı: “Ben Bitcoin ve diğer kripto paraları sevmem. Bunlar gerçek para değil ve değeri de iğle ipliğine bağlı ve yüksek volatilteli.”

Yine de Trump yönetimindeki ABD hükümetinin para basması da şimdiye kadar Bitcoin’in işine yaramış görünüyor.

İlgili – Bitcoin doğudan yükselir!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

27 Mart Stellar analizi: XLM, BTC ile birlikte hareket ediyor

Coin Ajans

Saatler içinde 4 milyar dolar eridi – Düşüş mü düzeltme mi? TAKİP ET

Peter Brandt Alt Koinleri Eleştirdi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası