CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kasım Ayındaki Boğa Koşusunun Lideri Ripple (XRP) Oldu!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru rallisi ile gündeme hükmederken; en önemli alternatif kripto para birimlerinden biri olan XRP epik bir şekilde yükseldi. CoinDesk’te yer alan sıralamaya ve habere göre, ilk 20’deki dijital varlıklar arasında XRP performans sıralamasında zirveye ulaştı. Ay boyunca sessizce %169 artış gösterdi.

Ripple’in küresel ödeme ağında kullanılan ödeme token’ı XRP, daha eski ve daha büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in %165 kazancına kıyasla 2020’de %225 arttı. XRP, 21,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin’in piyasa değeri ise kabaca 350 milyar dolar.

Kasım Ayındaki Boğa Koşusunun Lideri Ripple (XRP) Oldu! 4

Haber kaynağına göre bazı dijital piyasa analistleri XRP’deki bu çılgınlığın XRP tutan herkese ücretsiz dağıtılacak olan “Spark” token’larının airdrop’undan kaynaklandığını söylüyorlar.

Ayrıca kripto alanına ilk kez girecek olan alıcılar, Bitcoin’in bir kısmını satın almanın mümkün olduğunun farkına varamamış olabilirler. Acemi yatırımcılar için şu anda 62 sent civarında fiyatlanan XRP,  19.000 dolarlık BTC’den daha ucuz görünüyor olabilir.

Kanadalı halka açık yatırım fonu Ether Capital’in CEO’su Brian Mosoff, “Dijital varlık alanı 2020’nin ikinci yarısında yenilenen bir ilgi gördükçe, yeni bir yatırımcı dalgası ortaya çıkıyor. Ripple, portföylerinde ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Hızlı bir Google araması ile, bazı kullanıcılar, XRP’nin görece ucuz olmasından ve bankaların sınır ötesi ödemeler için kullandığı bir ürün haline gelme olasılığından dolayı altcoin’den etkilenmiş olabilirler.” dedi.

Yatırım fonunun CEO’su XRP getirilerine şüpheci yaklaşıyor

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından kurulan bir başka ödeme token’ı olan Stellar; Kasım ayında %153 artışla en iyi ikinci performans sergiledi. Bir yılda %313 arttı.

Karşılaştırma yapılması gerekirse, Bitcoin Kasım ayında yüzde 40 artarken Ethereum (ETH) yüzde 56 arttı.

Ether Capital’den Mosoff, değeri ne olursa olsun, XRP’nin kazanımlarına şüpheyle yaklaştığını söylüyor. Mosoff, “Ripple, yıllarca süren çabalara rağmen geniş çapta kurumsal kabul elde etmek konusunda zorlandı.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Rus Devinin İsviçre Kolu Bitcoin Ticareti İçin Onay Aldı

Bitcoin Piyasası “Aşırı Korku” Seviyelerinde! İşte Zarar Etmemek İçin Yapılması Gerekenler

Coin Ajans

Bitcoin 2018 desteklerini test etmeye devam ediyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası