CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Çoklu Bitcoin fiyat ölçümleri, traderların 22.000 $’ın altına düştükten sonra bile BTC’de hala yükselişte olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı 11 Aralık’ta 17.580 $’ın düşük seviyesini test ederken, bazı analistler, düşüş tahminleri yayınlasa da yatırımcılar nispeten sakin kaldı. Geçen haftanın ticareti, başladığı aynı seviyede bitmiş olabilir. Ancak Bitcoin’in temelleri daha da güçlü hale geldi.

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 10

Bitcoin her yeni yükseliş yaptığında, yatırımcılar bir tür düzeltme bekliyor. 24.000 $’lık direnci kırmakta başarısız olmasına rağmen, fiyat 21 Aralık’taki 22.000 $’ ın altındaki düşüşünden hızla sıçradı. Bu olay satıcılara biraz umut vermiş olabilir.

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin hakimiyeti %64.3’ten %67.3’e yükselirken artmaya devam etti. Bu hamle, Dubai merkezli mali danışmanlık firması deVere Group’un 2021 için 46.000 $’lık tahmini tarafından desteklendi. Dahası, Chicago Ticaret Borsası (CME) 1.3 milyar $’lık vadeli işlem sözleşmelerini aştı. Bu, BTC piyasalarında artan kurumsal katılımın tartışılmaz kanıtlarını oluşturuyor.

Bu haber yatırımcılara daha fazla güven veriyor gibi görünüyor ve Bitcoin’in 20 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.300 dolara ulaşmasına neden oluyor.

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 11

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin ortalama %7,7 yükselen ilk 15 altcoin’den daha iyi performans gösterdi. Daha da önemlisi, altcoinlerin hacmi, Bitcoin’in %50 artışına kıyasla hayal kırıklığı yarattı. Bu gösterge, BTC’nin 22.500 $’ı yeni bir destek olarak belirlediği gibi, son hakimiyet performansını güçlendiriyor.

Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin fiyatı konsolide olurken birikim yapıyor

Kripto fon yöneticisi Grayscale Investments, şu anda Bitcoin’de 13,3 milyar dolar içeren portföylerine agresif bir şekilde BTC eklemeye devam etti.

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 12

Geçen hafta, 11.620 BTC eklendi. Bu nedenle Grayscale Bitcoin Trust için mükemmel bir hafta daha oldu. Fonun şu anda 0.00095064 BTC’de bulunan her bir hissenin sahip olduğu efektif BTC üzerindeki primi analiz edilerek de benzer bir heyecan görülebilir.

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 13

Yukarıda gösterildiği gibi, prim son yedi günde %18’den %40’a yükseldi. Bu olağanüstü seviye, kısmen ihraç edilen yeni hisselerin geçici olarak durdurulmasıyla açıklanabilir.

Alışılmadık da olsa benzer bir hareket altı ay önce gerçekleşti. Kurumsal müşterilere sunulan teklifin durdurulmasıyla, herhangi bir ek talebin ikincil satışlarla karşılanması gerekir, bu da daha büyük bir prim için baskı yaratır.

Sürekli vadeli işlem finansmanı sabit tutuyor

Ters takas olarak da bilinen kalıcı sözleşmelerde, genellikle her sekiz saatte bir ücretlendirilen yerleşik bir ücret bulunur. Finansman oranları, kur riski dengesizliği olmamasını sağlar. Hem alıcıların hem de satıcıların açık pozisyonu her zaman eşleşse de, kaldıraç değişebilir.

Alıcılar (long ürünler) daha fazla kaldıraç talep edenler olduğunda, fonlama oranı olumluya döner. Bu nedenle, alıcılar ücretleri ödeyenler olacaktır. Bu sorun, özellikle long ürünler için daha fazla talep olduğunda boğa koşusu sırasında geçerlidir.

Haftada %2’nin üzerindeki sürdürülebilir oranlar aşırı iyimserlik anlamına geliyor. Bu seviye, piyasa rallileri sırasında kabul edilebilir ancak BTC fiyatı yatay veya düşüş trendindeyse sorunludur.

Bu gibi durumlarda, alıcılardan gelen yüksek kaldıraç, fiyat aniden düştüğünde büyük likidasyon olasılığını artırır.

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 14

Bitcoin’in 21 Aralık’taki zayıflığına rağmen, haftalık fonlama oranının olumsuz bölgeden nasıl kurtulduğuna dikkat edin. Bu veriler, hem short (satış) hem de long (satın alma) traderlarının yaklaşık olarak aynı kaldıracı kullandığını göstermektedir.

Sosyal ağ etkinliği zirveye ulaştı

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 15

TheTie’den alınan veriler ayrıca, ‘Bitcoin’ ile ilgili tweet’ler Aralık 2017’den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşırken yakın zamanda bir BTC fiyat artışının gerçekleştiğini gösteriyor. Sosyal aktivite göstergesindeki son düzeltmeye rağmen, mevcut seviye önceki aya göre %10 daha yüksek kalıyor.

Twitter etkinliğindeki önemli bir artış, güçlü perakende satın almaya eşit olmasa da, kripto para birimi yükselişini sürdürdükçe kesinlikle daha fazla dikkat çekmeye yardımcı oluyor.

Opsiyonların oranı

Genel piyasa duyarlılığını ölçmenin en iyi yolu, daha fazla faaliyetin (satın alma) opsiyonlardan mı yoksa satma (satma) seçeneklerinden mi geçtiğini ölçmektir. Genel olarak, alım seçenekleri yükseliş stratejileri için kullanılırken, satım seçenekleri düşüş eğilimindedir.

0,70’lik bir alım-satım oranı, satım opsiyonlarının açık pozisyon oranının %30 daha fazla yükseliş çağrısında geciktiğini ve bu nedenle yükseliş olduğunu gösteriyor.

Buna karşılık, 1.20 göstergesi, satış opsiyonlarını %20 oranında destekliyor ve bu durum düşüş eğilimi olarak değerlendirilebilir. Unutulmaması gereken bir nokta, metriğin tüm takvim ayları da dahil olmak üzere tüm BTC opsiyon piyasasını bir araya getirmesidir.

Kemerleri bağlayın: Bu 4 temel Bitcoin metriği traderların tavırlarını belirledi 16

Bitcoin fiyatı 20.000 doları aştığında, yatırımcılar aşağı yönlü koruma arayışına girdiler. Sonuç olarak, alım-satım oranı 19 Aralık’ta 1,08’de zirve yaptı. Daha nötrden düşüşe işaret eden stratejileri tercih eden alışılmadık seviye, gösterge 0,60’a döndüğünde kısa süre sonra geri döndü.

Bu durum, yatırımcıların iyimserliğinin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.200 $’ı izleyen %10 fiyat düzeltmesinden zarar görmediğini gösteriyor.

Traderlar iyimser kalırken Bitcoin 22.500 $ seviyesini destek olarak tutuyor

Genel olarak, tartışılan göstergelerin her biri hızla nötr-yükseliş aralığına geri döndü ve bu durum, piyasanın yakın zamanda 21.910 $ ‘lık bir düşük seviyeyi test ettiği göz önüne alındığında nispeten olumlu.

BTC 22.500 $’ın üzerinde kaldığıiçin, yatırımcılar hızlı bir şekilde güvenlerini geri kazanırken, her dipten geri dönen tutarlı geri dönüşler olumlu bir işaret olarak yorumlanıyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Netflix’in Popüler Dizisinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bu Altcoin’lere Yer Verildi!

Coin Ajans

Bankacılık Devi Bitcoin ve Altcoin Piyasasını Yorumladı: Daha Fazlası Olacak!

Lider Bitcoin Borsası Binance, Türk Yatırımcılarına Büyük Müjdeyi Verdi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası