CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kilit metrik Bitcoin için “yerel zirveye ulaşma” sinyali verdi! Anlamı ne?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – CryptoQuant’ın verilerine göre, madencilerin büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) sattığı görülüyor. Tarihsel olarak, madencilerin artan satış baskısı yerel bir zirveye işaret ediyor ve keskin, uzun süreli düzeltmelere yol açıyor.

Kilit metrik Bitcoin için “yerel zirveye ulaşma” sinyali verdi! Anlamı ne? 5

Mayıs 2020’de, zincir içi analist Willy Woo, blok ödül yarılanmasının ardından piyasada iki benzersiz satış baskısı kaynağı olacağını söyledi.

Woo, Bitcoin madencilerini ve kazandıkları ücretleri kripto varlıkları şeklinde satan kripto para borsalarını satış baskısının kaynakları olarak belirledi. Woo şöyle konuştu:

Piyasada iki benzersiz satış baskısı var. Arzı likidite eden ve piyasaya satan madenciler, bu parasal enflasyona sebep olur. Ve trader’lara ücret çıkararak piyasaya satış yapan borsalar.

Bu nedenle, kısa ve orta vadede madenciler, Bitcoin üzerinde önemli bir satış baskısı kaynağı olarak kalmaya devam edebilirler.

CryptoQuant’tan alınan verilere dayanarak, Madenci Konum Endeksi (MPI) son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı.

Kilit metrik Bitcoin için “yerel zirveye ulaşma” sinyali verdi! Anlamı ne? 6

10 Ocak’ta MPI, BTC fiyatının hızla 14.000 doların altına düştüğü Temmuz 2019 ile aynı seviyeye ulaştı. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju şunları söyledi:

Madenci Konum Endeksi yerel bir zirve yapmak için yeterli görünüyor. BTC satıyorlar. Bu kısa vadeli düşüş piyasasında BTC’yi dağıtmak için küçük bir kısa parayla oynayacağım. Geçen yılın Aralık ayından beri BTC satıyorlardı, ancak kurumsal satın alma gücü nedeniyle düzeltme küçüktü.

Ki, daha sonra kafa derisini kısa kapattığını belirterek, düzeltmenin kısa ömürlü olduğunu vurguladı.

ABD’den gelen alıcı talebinin, madencilerin satış baskısını ezmesi olası. Bu teori, Coinbase’de Binance gibi diğer büyük borsalardan daha yüksek bir primde Bitcoin fiyat ticareti eğilimi tarafından destekleniyor.

Bazı trader’lar Bitcoin’in yakın vadede daha büyük bir geri çekilme görmesini bekliyor. Bir kripto para birimi trader’ı olan Edward Morra, olası bir senaryonun yaklaşık 36.000 dolara kadar yavaş bir düzeltme olduğunu söyledi.

Morra, Bitcoin’in 36.000 dolara düşme senaryosunun olası olmadığını, ancak bunun “tipik bir boğa piyasası olayı” olacağını belirtti.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin’in 2020’deki Fiyat Hareketlerini Doğru Bilen Analistten Efsanevi BTC Tahmini!

Coin Ajans

Bitcoin Son 33 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 14 Bin Dolar Görüldü!

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası