CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Kimse Bitcoin’i Yasaklamayacak”: ABD Düzenleyicisi Söylentilere Nokta Koydu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Coinbase’in eski baş hukuk sorumlusu ve şimdi OCC’de aktif Para Birimi Sorumlusu olan Brian Brooks, Brian Armstrong tarafından bireysel kripto cüzdanlarına karşı Trump döneminin sonuna kadar uygulanacak olası yeni düzenlemeler hakkında tartışılan söylentiler hakkında yorum yaptı.

Brooks, CNBC Squawk Box sunucusuna endişelenecek bir şey olmadığını söyledi ve “kimsenin Bitcoin’i yasaklamayacağı” konusunda güvence verdi. Ayrıca Brooks, Trump döneminin sonunda kripto için pek çok iyi haberin görüleceğini belirtti.

“Bitcoin’i öldürmemeye odaklandık”

Brian Brooks, sunucu Melissa Lee’nin ABD Hazine Bakanlığı’nın Trump’ın başkanlık döneminin bitiminden önce bireysel kripto para cüzdanlarına karşı düzenlemeler yapacağı haberinin doğru olup olmadığı hakkındaki sorularını yanıtladı ve bu iddiaları reddetti. Brooks, şu anda OCC’nin “bunu (Bitcoin) doğru yapmaya ve öldürmemeye” çok odaklandığını garanti etti.

Brooks’a göre, OCC şu anda her iki tarafı da (düzenleyiciler ve kripto kullanıcıları) mutlu edecek bir denge oluşturmakla meşgul. Bununla birlikte, düzenleyiciler kara para aklama ve terör finansmanı ile mücadele etmeye çalışıyor. Yine de genel olarak Bitcoin (BTC) ve kriptoya yeşil ışık yakmak istiyorlar. Brooks şunları söylüyor:

“Bunu düzeltmeye çok odaklandık. Bunu [Bitcoin’i] öldürmemeye çok odaklandık; para aklamayı ve terörizmin finansmanını önlemeye çalıştığımız için Bitcoin ve diğer kriptoların arkasındaki ağları geliştirmemiz de aynı derecede önemlidir.”

“Kimse Bitcoin’i yasaklamıyor”

Brian Brooks ayrıca “Bitcoin’i veya üzerinde çalıştığı transfer teknolojisini kimsenin yasaklamayacağını” belirtti. Para Birimi Sorumlusu, Trump döneminin sonuna kadar kripto için bazı iyi haberler geleceğini vaat etti. Bunlardan bazıları bankalar, blockchain ve dijital varlıkların doğası hakkında netliğin sağlanması ile ilgili olacak. “Yani, inanın bana, pek çok olumlu mesaj gelecek,” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Brooks, “dışarısı tehlikeli, bu konuda dürüst olmalıyız” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Corona virüsü paniğini atlatınca şiddetli alım baskısıyla geri dönebilir

Coin Ajans

Bitcoin DeFi Alanında Neden Varlık Göstermiyor?

Bitcoin Fiyatı Düşerken Bitfinex Balinası 5 Dakikada 10 Milyon Dolar Kazandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası