CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Koreli dev banka Bitcoin gözetim hizmeti sunacak

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Güney Kore merkezli dev banka, yatırım müşterilerine Bitcoin gözetim hizmeti sunacak. Bu sayede kripto para piyasaları ile regüle olmuş finansal piyasalar arasında köprü kurulması planlanıyor.


Bitcoin gözetim hizmeti

Güney Kore merkezli bir banka, kripto para piyasalarını temelden etkileyecek bir adıma hazırlanıyor. Koreli dev banka KB Kookmin, müşterilerine Bitcoin gözetim hizmeti (custody service) sunmayı planlıyor. Banka Bitcoin’in yanında Ethereum için de benzer hizmeti sunabilir.

Güney Kore merkezli yerel medya organı Digital Today’in haberine göre banka konuyla ilgili patent başvurusunda bulundu bile. Banka, patent enstitüsüne KB Dijital Varlıklar Gözetim Hizmeti (KB Digital Asset Custody) başlığında patent başvurusunu yaptı.

Lütfen Bkz: Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Önümüzdeki aylarda bankanın söz konusu hizmeti aktif biçimde faaliyete sokması bekleniyor.

KB Kookmin’in kripto para ve blockchain ilgisi yeni değil. Banka, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında blockchain şirketi Atomrigs Labs ile blockchain tabanlı finansal ürünler geliştirmek için anlaşma sağlamıştı.

KB Kookmin yatırım uzmanları, Bitcoin gözetim hizmeti sayesinde yatırımcıların adına kripto para piyasalarında yatırım yapabilecek. Koreli yatırımcıların portföylerini Bitcoin ve Ethereum ile çeşitlendirebilecek.

Lütfen Bkz: Kripto paraların yaygınlaşması kaçınılmaz çünkü internet her yerde

Güney Koreli yatırımcıları kripto para piyasalarında oldukça etkin biçimde faaliyet gösteriyor. Kore merkezli Upbit, Bithumb, Kotbit ve Coinone borsaları ciddi işlem hacimlerine ulaşabiliyor. Ayrıca Güney Kore kripto para piyasalarını regüle etmeye başlayan öncü ülkelerin başında yer alıyor.

KAYNAK

İlgili Haberler

FED’in Faiz Kararı Sonrası Bitcoin, Dolar/TL ve BIST100’de Güçlü Değişimler

Coin Ajans

CNBC Analisti Uyardı: “Bu 3 Faktör Bitcoin Fiyatında Geri Çekilmeye Neden Olabilir”

Bitcoin’in 16.800 Doları Geçmesinin Ardından Analistler Ne Diyor? İşte Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası