CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Korkutan Ripple XRP fiyat tahmini – 0.07 dolara düşüş mümkün mü?

ripple haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Korkutan Ripple XRP fiyat tahmini. Bir analist, son çöküşten sonra kripto paranın grafiklerinde daha fazla düşüş ihtimali görüyor. Ona göre birikim aralığı korunamazsa, 0.07 doların görülmesi işten bile değil.


Korkutan Ripple XRP fiyat tahmini

Bitcoin (BTC) gibi Ripple XRP de son günlerde zor anlar yaşıyor. Sadece geçen hafta, piyasada üçüncü sırada bulunan kripto para yüzde 10 düşüşle 0.24 dolardan 0.218 dolara kadar gerilemişti. Kripto varlık 0.21 dolara bile düşerken, Aralık 2017’den bu yana gördüğü en düşük seviye oldu. Tabii 2017’deki bu dip seviyesinden sonra 2018’in başlarında bireysel yatırımcılarından gelen şiddetli FOMO (kaçırma korkusu) sonucu XRP tarihi bir koşu ile 3 doları görmüştü.

Tabii XRP’nin yaşadığı düşüşün sebepleri arasında en büyük yeri Bitcoin ve genel olarak da kripto para piyasasındaki düşüş var. Buradaki gerileme ise Çin’in sebep olduğu FUD (korku ve belirsizlik) ortamından kaynaklanıyor. İlk önce blockchaine kucak açma kararı alan Pekin yönetimi, şimdi de ani bir kararla ülkedeki tüm kripto para borsalarını kapatıyor. Ayrıca tüm kripto işlemleri ve alım satımları da yasak.

Bazı analistler ise son çöküş sonrası özellikle de XRP’de önümüzdeki haftalar ve aylarda daha fazla düşüş yaşanabileceğini belirtiyor. İşte sebebi.

XRP ince bir buzun üzerinde

Popüler trader NebraskanGooner, XRP grafiğinin son çöküşten sonra iyi görünmediğine dikkat çekiyor. Trader, XRP’nin aylardır dayanan diyagonal yükseliş trendi ile bazı hareketli ortalamalardan gördüğü desteği kaybettiğini belirtiyor.

NebraskanGooner devamında XRP’nin 0.16 dolar ile 0.22 dolar birikim aralığını koruyamayacağını ve yeniden 0.07 doları ziyaret edeceğini öngörüyor. Bu da mevcut fiyattan yüzde 60 düşüş anlamına geliyor. Ona göre bu XRP tahmini çok kolay gerçekleşebilir.

NebraskanGooner şöyle yazdı: “Bu aralıkta bir birikim olması ihtimali var. Eğer alt sınır tutamazsa o zaman büyük ihtimalle 0.07 doları yeniden ziyaret eder.”

Benzer XRP düşüş tahminlerini başka analistler de dile getiriyor. Daha önce KoinMedya’da bunlardan birinin analizine yer vermiştik. Bu analiste göre XRP tarihindeki en büyük yükseliş trendinin desteği kaybedildi. Ayrıca bu analiste göre 50 ve 200 haftalık hareketli ortalamalar da kaybedildi.

İşte söz konusu XRP analizi – Ripple yüzde 35 ilave düşüşe hazırlanıyor olabilir mi?

Kaynak

İlgili Haberler

Peter Brandt XRP’ye 180 derecelik dönüş! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı destek ve direnç seviyeleri TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası