CoinAjans.com
Stellar Haberleri

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı TAKİP ET

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı
TAKİP ET 1
huobi_koinmedya

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı. Borsa şu an kripto piyasaları için önemli olan iki faktöre dikkat çekiyor. Ayrıca makro simetrik üçgen formasyonu üzerinden Bitcoin’in nereye doğru yükselebileceği ya da düşebileceğini belirtiyor.


Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, yeni bir aylık rapor yayımlandı. Bu raporda kripto piyasasının son durumunu değerlendiriyor.

Bu rapor ilk önce sadece VIP müşterilere gönderildi. Raporda birkaç hususa dikkat çekiliyor. Buna göre birkaç gün içinde Bitcoin halving yaşanacak ve BTC’nin hash gücü ile corona virüsün yayılması gibi iki önemli faktöre dikkat edilmeli.

Eğer hash gücü yükselir ve Covid-19 salgınının yayılma hızı da düşerse, Kraken borsası analistleri Bitcoin fiyatının yükselmeye devam etmesini bekliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

bybit_koinmedya

Peki, tam tersi bir durum olursa? Böyle bir senaryo için raporda şöyle deniliyor: “Her iki trend devam ederse, Bitcoin yeni bir zirveye doğru (10,500 doların üzerine) yükselebilir ve sonuçta birden fazla yıldır devam eden makro trendi kırabilir.”

Kraken borsası raporu şöyle devam ediyor: “Bitcoin, Mart ortasında 3,900 dolara yaşadığı yaklaşık yüzde 50’lik çöküşten sonra 7 haftadır devam eden kazanma yolculuğunda. Piyasa katılımcıları da BTC’nin 10,000 dolardaki psikolojik öneme sahip direnci test etmesini bekliyor.”

Kraken, Bitcoin’in 2018’in sonundan bu yana içinde işlem yaptığu simetrik üçgen formasyonunu takip ederek bir BTC tahmini yaptığını da belirtiyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bu üçgende yaşanacak bir kırılma, yeni bir uzun vadeli bir trendin başlayacağı anlamına gelir. Ama eğer lider kripto para aşağı yönlü kırılma yaparsa, o zaman çok düşük bir dip seviyesi görülebilir.

Kraken borsası şunu söylüyor: “Formasyonun aşağı yönlü direnç çizgisinin test edilmesi iki şekilde sonuçlanabilir. Boğa kırılma yükseliş sinyali verir ve yeni bir boğa makro trendi başlatır. Ret alması durumunda ise kripto yeniden yaklaşık 6,000 dolar desteğe doğru çekilebilir.”

Kraken borsası VIP müşteri için BTC tahmini yaptı. Bu rapor şu an kripto piyasaları için önemli olan iki faktöre dikkat çekiyor. Ayrıca makro simetrik üçgen formasyonu üzerinde Bitcoin’in nerey doğru yükselebileceği ya da düşebileceği belirtiliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto para borsası rehberi: Kripto para borsası nedir? Kripto para borsası nasıl kurulur ve nasıl para kazanır? TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Bitcoin opsiyon işlemleri artıyor: Bu iyi mi kötü mü? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası