CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kraken Borsasında Bitcoin bugün 7 bin doları buldu

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bugün (31 Mart 2020) Kraken borsasında olağanüstü bir hareketlenme yaşandı. Kraken Borsasında Bitcoin fiyatları 7 bin dolara yaklaştı.


Kraken Borsasında Bitcoin 7 bin doları buldu

Genel merkezi ABD’de bulunan Kraken kripto para borsasında bugün (31 Mart 2020) olağan üstü bir hareketlilik yaşandı ve Bitcoin 6,190 euro’yu (6,800 dolar) buldu. Aynı saatlerde Bitcoin, diğer kripto para borsalarında 6,500 dolar civarında işlem görüyordu. Bitcoin fiyatında bu olağan üstü artışa bir balina alımı neden oldu?

Bir balina hesabın 1,000 BTC üzerinde alımda bulunması, Kraken borsasındaki fiyatların ayrışmasına neden oldu. Aşağıdaki grafikte Kraken Borsasında fiyat değişimlerini görüyoruz.

Kraken Borsasında Bitcoin Balina alımları fiyatlarda ciddi dalgalanmalara yol açtığı gibi yüklü satışlarda da fiyatlarda aşırı dalgalanmalara neden olabiliyor ve fiyatlar çakılabiliyor.

Lütfen Bkz:  7 milyar dolarlık fon kripto piyasalarına girmek için bekliyor

2019 yılında Bitcoin fiyatlarındaki değişimlere yakından göz attığımızda balina satışlarının fiyatlarda ciddi biçimde düşüşe neden olduğunu görüyoruz. Örneğin 4 Haziran 2019 tarihinde 10 bin adetlik Bitcoin satışının saatler içerisinde fiyatlarda yaklaşık bin dolarlık düşüşe neden oldu.

kraken borsasında bitcoin Kraken Borsasında Bitcoin bugün 7 bin doları buldu

Benzer etkiyi 17 Mayıs 2019’da da görmek mümkün. 5 bin adet Bitcoin satışı fiyatlarda ciddi biçimde çöküşe neden oldu.

kraken borsasında bitcoin Kraken Borsasında Bitcoin bugün 7 bin doları bulduLütfen Bkz:  Haftalık bazda Bitcoin çirkin kırmızı mum formunu oluşturabilir mi?

Yüklü alım ve satım işlemleri, Bitcoin piyasalarında manipülatif işlemlerin önünü açabiliyor. Regüle edilmemiş bir piyasa türü olan kripto para piyasalarında manipülasyonun ise ne yazık ki hukuki bir karşılığı yok.

Kaynak

İlgili Haberler

Goldman Sachs 2021 Altın Fiyat Beklentisini Açıkladı

Lider Bitcoin Borsası Binance, Türk Yatırımcılarına Büyük Müjdeyi Verdi!

Coin Ajans

Rakamlar Çılgınca! İşte Bitcoin ve Ethereum’un 2020’de Göreceği Seviyeler

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası