CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kraken CEO’su: “Gizlilik odaklı coinler geniş kabul görecek”

kripto para haber coinajans
fairspin_banner

Gizlilik odaklı coinler geniş kabul görecek. Bu yönde bir açıklama, Kraken CEO’su Jesse Powell’den geldi. 


Gizlilik odaklı coinler geniş kabul görecek

Dünyanın lider kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, gizlilik odaklı coinlerin çok önemli bir amaca hizmet ettiğini düşünüyor. Ona göre bu coinler geniş bir kabul görme oranına ulaşacak.

Kraken CEO Jesse Powell, kripto ve gizlilik savunucusu Naomi Brockwell ile konuşmasında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Powell, finansal gizliliğe sahip olmak için bir dizi meşru sebep olduğunu söyledi. Ona göre Monero ve Dash gibi gizlilik odaklı coinler çok önemli bir amaca hizmet ediyor. Kraken CEO’su, hükümetlerin bunun yararlarını anlamasının çok uzun süre alacağını da iddia ediyor.

İlgili – NEO gizlilik konseptine mi kayıyor?

“Finansal gizlilik temel haklar gibi”

Jesse Powell ayrıca, yasa koyucuları ve düzenleyicileri kripto para birimlerinin önemi ve gerekçesi hakkında eğitmenin önemini de vurguladı. Gizlilik odaklı coinler konusundaki düzenlemeler sorulduğunda ise Powell, finansal gizliliğin temel bir hak gibi olduğu cevabını verdi. Mesela, iş verenler, çalışanların paralarını nereye ve ne için harcadıklarını takip edememeli. Powell ayrıca Bitcoin işlemlerinin izlenebilir olduğunu söyledi. Bu işlemlerden de önemli bilgiler çıkarılabilir. Bundan dolayı da gizlilik odaklı kripto paralar bu kadar önemli.

“Başarılı bir DEX için Satoshi gibi bir hikaye lazım”

Kraken CEO’suna bir de merkezsiz borsaların önemi de soruldu. DEX’lerin olmasının çok iyi olacağını kaydetti. Çünkü zaten düzenleyicilerin bir DEX kurucusunun peşine düştüğü ile ilgili bir olaya zaten şahit olduk. Gelecekte böyle daha fazlasını göreceğiz. DEX’lerin açıkta olduklarını belirten Powell, bunların geliştirenlerin kimler olduğunu ve nerede olduklarını da bildiğimizi kaydediyor. Ona göre başarılı bir DEX için Satoshi Nakamoto gibi bir hikayeye ihtiyaç var. Ancak böyle olursa düzenleyiciler DEX ve onun kurucusunun peşine düşerek hapse atamaz ve protokolleri değişmesini isteyemez.

İlgili – Litecoin MimbleWimble geliştirme programı başladı

Kripto sektöründe Craig Steven Wright gibi isimler “Satoshi Nakamoto” yani Bitcoin’in kurucusu olduklarını iddia etseler de genel kanı farklı. Buna göre Satoshi Nakamoto tek bir kişi değil, bir grup ve BTC’yi kurarken bu adı kullanmayı tercih etmişler. Bu ismin gizemi hale geçerliliğini koruyor.

Kaynak

İlgili Haberler

IMF gözünü Gürcistan madencilik gelirlerine dikti!

Coin Ajans

58 Milyon Dolarlık Ethereum İşlemi Dikkat Çekti

Coin Ajans

SEC Bitcoin ETF kararı 2 gün sonra – Piyasayı nasıl etkiler?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası