CoinAjans.com
Cüzdan

Kripto akıllı telefon Finney’i tanıyalım

mining inceleme
fairspin_koinmedya

Sirin Laps’in blockchain tabanlı ve kripto uyumlu Finney cep telefonu, Singapur’daki sergide tanıtıldı. Finney, soğuk cüzdan başta olmak üzere birçok özelliği barındırıyor.


Sirin Labs’ten kripto akıllı telefon

Ultra güvenlikli olarak adlandırılan kripto akıllı telefon Finney, Singapur’da Sirin Labs tarafında tanıtıldı. İsrail merkezli Sirin Labs, 2017 yılında Solarin isimli ultra güvenlikli cep telefonunu piyasaya sürmüştü. Ancak bu cep telefonu 16.000 dolardan satışa sunulmuştu. Sirin Labs, Finney ile blockchain arenasına geri döndü. Finney, hem kripto para kullanımının yaygınlaşmasını hem de güvenliği önceliyor. Solarin’e göre daha düşük fiyattan alıcılarının karşısına çıkıyor, 1.899 dolar.

Finney cep telefonu, soğuk cüzdan özelliği ile kullanıcılarının huzuruna çıkıyor. Soğuk cüzdan, cep telefonunun CPU’su ile bağlantılı değil. Soğuk cüzdan, cep telefonundan sadece elektrik enerjisini kullanıyor. Sirin Labs, yeni cep telefonundaki güvenlik düzeyini “askeri düzeyde güvenlik” şeklinde özetliyor. Sirin Labs’ın siber güvenlik merkezi olası tehditlere yönelik gelişmeleri sürekli analiz ediyor.

Lütfen Bkz: Blockchain uyumlu Samsung’larınıza Blockchain Keystore’dan uygulama indirebilirsiniz

Finney cep telefonu, kripto para işlemleri için çevirmeli ve güvenlikli ikinci ekran taşıyor. İkinci ekranın aktive olması için fiziksel olarak ekrana baskı uygulamak gerekiyor ve sonrasında ekran aktive oluyor. Kripto cüzdanı ise üçüncü taraflarla uğraşmadan kripto para-fiat para dönüşümüne olanak sağlıyor.

Kripto akıllı telefon, güvenli ekranı ve cüzdanı sayesinde kripto para yatırımcılarını meraklı gözlerden koruyor. Cüzdan ve güvenlikli ekranın internet ve enerji bağlantısı ancak güvenlikli ekranın aktive olmasıyla gerçekleşiyor.

Lütfen Bkz: Blockchain tabanlı cep telefonu HTC Exodus, Litecoin’i destekleyecek

Finney cep telefonu, IOS ve Android  telefonlarda kullanışlı olan konuşmalarda ve mesajlaşmalarda uçtan uca şifreleme sağlayan Koolspan’in TrustCall uygulamasını da kullanıyor.

Kripto akıllı telefon 3 katmanlı şifreleme yöntemi kullanarak güvenlik duvarlarını daha da sağlamlaştırıyor. Şifreleme yöntemlerinde biometrik, kilitleme desenleri ve davranışsal özellikler dikkat çekiyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitwala’dan Bitcoin bankacılık uygulaması

Coin Ajans

Bitcoin Wallet nedir?

Coin Ajans

Wallet ne demek? Cüzdan alırken neye dikkat etmeliyim?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası