CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kripto alanını tehlikeye atacak girişime Kongre üyelerinden sert tepki

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Kripto haklarıyla ilgili en büyük hikayelerden biri, ABD Hazinesinin Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) şubesinin kriptoda kendi kendine barındırılan cüzdanlara yönelik atmak istediği adımla alakalı.

Önerilen kuralı özetleyen bir belge, borsaların ve diğer sanal varlık hizmet sağlayıcılarının 3.000 $’ın üzerinde para çekme girişiminde bulunanların adını ve adresini doğrulaması gerektiğini öne sürüyor.

Önerilen kural

Bu kripto suçunu önlemek için yapılırken, bazıları bunun mantıklı olmadığını düşünüyor.

A16z’nin kripto varlıklarına odaklanan genel ortağı Kathryn Haun, konu hakkında şunları yazdı:

“Dün geç saatlerde, bu süreci takip etmek yerine @ stevenmnuchin1, bizim için @ a16z ve kripto alanındaki diğer kişiler için pek bir anlam ifade etmeyen kripto düzenlemeleri nedeniyle, tatilden önceki bir Cuma günü sıradan yorum süresini yalnızca 15 güne indirdi.”

Bunun gereksiz olduğunu ve kullanıcıların kendi fonlarını kontrol etmesini engellemenin bir yolu olduğunu vurgulayan başkaları da var. Çoğu düzenlenmiş borsa, fiat kullanan traderların adlarını, adreslerini ve diğer ayrıntılarını almak zorundadır. Bu yeni kural çok fazla değişmiyor ve aslında geleneksel finans kurumlarının nakit işlemler için gitmesi gerekenden daha ileri bir yere gidiyor.

Endişeler

Bu kural öyle bir heyecan yarattı ki, ABD Kongre üyeleri Hazine’ye yazılı bir mektup gönderdiler.

31 Aralık’ta Hazine’ye gönderilen bir mektupta, 9 kongre üyesi FinCEN tarafından önerilen kripto kararıyla ilgili endişeleri olduğunu yazdı:

“Finansal Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN)” Dönüştürülebilir Sanal Para veya Dijital Varlıkları İçeren Belirli İşlemler için Gereksinimler “ile ilgili Önerilen Kural Oluşturma Bildirimine (NPRM) yanıt verme süreciyle ilgili endişelerimizi ifade etmek için yazıyoruz. Kara para aklama, yasadışı finansman ve diğer suç faaliyetleriyle uğraşmak isteyen suçlularla mücadele çabalarında ulusal güvenliği koruma ve kanun yaptırımını destekleme hedeflerinizi paylaşıyoruz. Ancak, Hazine Departmanı’nın dönüştürülebilir sanal para birimi ve yasal dijital varlık işlemlerinin kayıt altına alınması ve raporlanması için karmaşık yeni kurallar oluşturma yaklaşımının Amerikan kamuoyuna yanıt vermek için makul bir fırsat sunmadığından endişe duyuyoruz.”

Grup, Amerikan halkına ve diğerlerinin önerilen karara cevap vermesi için verilen zaman eksikliğine karşı çıkıyor gibi görünüyor.

Bu mektubu gönderen grup arasında Tom Emmer, Tom Cotton, Warren Davidson, Tulsi Gabbard ve bir dizi diğer Kongre üyesi bulunuyor.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Önemli Gelişme: Microstrategy’den 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

Bitcoin için son 1 yılda neler değişti? Fiyat, hash rate ve daha fazlasıyla son 365 gün

Coin Ajans

Tahminleri Tutan Gizemli Analist: Bitcoin’de Sırada Bu Boğa Seviyesi Var!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası