CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Kripto analistinden korkutan Bitcoin ayı piyasası yorumu! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Popüler bir kripto para analisti piyasanın, tarihsel olarak çok kritik bir seviyenin altında işlem gördüğünü iddia ediyor! İşte analistin Bitcoin ayı piyasası yorumu…

Bitcoin ayı piyasası başladı mı?

Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamayı destek olarak geri kazanamamasını, “ayı piyasasına dair bir işaret” olarak yorumluyor.

Bitcoin bir haftadan uzun süredir 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Hareketli ortalama, şu anda Bitcoin için 40 bin dolar fiyat seviyesi civarında bir direnç bölgesi olarak hareket ediyor.

Kripto analistinden korkutan Bitcoin ayı piyasası yorumu!

Bitcoin 11 gündür, bu kritik hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. 200 günlük MA şu anda 40 bin dolar seviyesinde ve burası Bitcoin için güçlü bir direnç görevi görüyor. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin 34.  dolardan işlem görüyor.

Bu haftanın başlarında kripto analisti Magic Pop Cannon Twitter’da, BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamanın altında konsolide olmasının “iyi bir işaret olmadığına” dikkat çekti. Ayrıca, bu hareketli ortalamanın artık bir direnç alanı olduğunu ve Bitcoin’in bu çizginin altında 3 gün kaldığı dönemlerde, yükseliş momentumunu geri kazanamadığını yineledi. 

“koinmedya_biswap”

“Boğaların planını bozmak gibi olmasın ama, BTC 200 MA’nın altında yedi [şu anda 11] gün geçirdi. BTC tarihinde hiçbir zaman 200’ün altında 3 günden fazla zaman kalıp da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmadı. Bu sadece 2013’te oldu. Büyük olasılıkla şu anda ayı piyasasındayız.”

Bitcoin 6 Aylık MA’nın da altında!

Analist, ilk analizinin devamında, Bitcoin’in aynı zamanda 6 aylık hareketli ortalamanın da altında işlem gördüğüne dikkat çekti. Ayrıca, Bitcoin bu hareketli ortalamanın altında aylık kapanış yaparsa, analiste göre işte o zaman bu, gerçekten ayı piyasasında olduğumuzu doğrulayacak.

“BTC, 200 günlük hareketli ortalamayı (mor renkli) ilk direnç yaptı ve ayı 6 aylık hareketli ortalamanın (turuncu renkte) altında kapanış yapabilir. Bunların hiçbiri, boğa piyasasında olmadı. 6 aylık hareketli ortalamanın altında kapatırsa; o zaman bu, ayı piyasasında olduğumuzu doğrulayabilir.”

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin’de 1 Milyon Doları Çıta Olarak Belirleyen Milyarder: “Petrol Sıfıra Gidecek”

Coin Ajans

Büyük Bitcoin düşüşü hakkında bilinmeyen gerçekler! TAKİP ET

Coinajans.com

Doğru Tahminleriyle Ünlenen Analist: Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa 100 Bin Dolara Gider!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası