CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto borsası ABD’de banka kuruyor iddiası

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Kripto borsası ABD’de banka kuruyor olabilir. Kraken’in bu yönde artık adımlar atmaya başladığını gösteren işaretler var.


Kripto borsası ABD’de banka kuruyor iddiası

Kripto para borsalarında Kraken zaman zaman haberlere konu oluyor. Kraken ile ilgili son haberlerden biri, bu aralar popülerliği giderek artan Tezos (XTZ) için stake hizmeti vermeye başlaması ile ilgiliydi. Kraken, XTZ için yüzde 6 civarında stake getirisi vereceğini duyururken, bunun piyasadaki en yüksek oranlardan biri olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

İlgili – Kraken’den XTZ stake hizmeti ve Tezos TOP 10 coin arasına girmeye hazırlanıyor

Kraken şimdi de ABD’de banka kuruyor iddiaları ile gündemde. Squanch (@bit_gossip), Kraken ile ilgili son günlerin en dikkat çeken başlıklarını bir tweetinde Türk kripto sektörü ile paylaştı.

Tweette şöyle deniliyor: “Ülkemizde hiç adı sanı duyulmasa da Kraken
– İngiltere’de futures exchange satın aldı.
– Çeşitli coinlere staking desteğini Coinbase ve Binance’den sonra aktifleştirdi.
– Son olarak bugün Amerika’da banka açacağı haberleri piyasaya düştü.”

Kraken’in ABD’de banka açmaya hazırlandığı iddiası ise Coindesk’in haberine dayanıyor. Kripto haber sitesi, borsanın ABD’nin Wyoming eyaletinde “sınırlı amaçlı banka” açmaya hazırladığını bildiriyor. Bu eyaletin seçilmesinin nedeni ise Wyoming’in getirdiği yeni “blockchain sektörü dostu” yasadan kaynaklanıyor.

Bu “sınırlı amaçlı bankaya” müşterilerin fiat para yatırabilecekleri de iddialar arasında yer alıyor. Banka muhtemelen BitLicense’a ihtiyaç duymadan New York’ta da operasyonlarını yürütebilecek.

İlgili – Siacoin SC Kraken borsasına eklendi

Bu iddiaların ateşleyen ise Kraken’in verdiği bir iş ilanı. İlanda “Wyoming özel amaçlı mevduat kuruluşu” (special-purpose depository institution – SPDI) için operasyonlar direktörü arandığı bildiriliyor. Pozisyon için ise iş tanımında şöyle deniliyor: Bir operasyon ekibi oluşturmak, bir SPDI olmak üzere sistemler ve operasyonel süreçler geliştirmek ve bu kuruluşu borsa platformlarına entegre etmeyi içerir.

Kraken’den ise henüz bu konuda herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak

İlgili Haberler

En çok satın alınan coin hangisi?

Coin Ajans

Çin’deki Mahkeme Bitmain’in 680 Bin Dolarlık Mal Varlığını Donduruldu

Coin Ajans

Binance CEO’su: “2020 altcoin sezonu resmen başlamıştır” TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası