CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Kripto devrimi durdurulamaz hal aldı – Goldman Sachs da oyuna dahil oluyor TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Kripto devrimi durdurulamaz. Geleneksel çok uluslu finansal bankalardan biri olan Goldman Sachs da artık kripto sektörüne adım atıyor.


Kripto devrimi durdurulamaz

Goldman Sachs, yakında kendi kripto parasını çıkaracak. Daha kesin söyleyecek olursak, bir stabil coin çıkaracak. Bu çok uluslu yatırım bankasının stabil coin projesini ise dijital varlık bölümünün başına getirilen Mathew McDermott yönetecek.

Godman Sachs, blockchain teknolojisini entegre etmek istiyor

Bu konunda haberler CNBC’den geldi. Haber kuruluşuna göre, McDermott’in bu pozisyona atanması çok önemli bir gelişme. Ayrıca sektörün en saygın kuruluşlarından olan Goldman Sachs’ın blockchain teknolojisi karşısında yenik düşmeme niyetini de gösteriyor.

Ayrıca McDermott da kriptonun geleceği konusunda boğa düşünenlerden. Görüşlerini de şöyle açıklıyor: “Önümüzdeki beş ile 10 yıl içinde, tüm varlık ve borçların blockchainden doğduğu bir finansal sistem göreceğiz. İşlemler de direkt olarak blockcain üzerinde yapılacak.”

koinmedya_brave

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

McDermott’a göre bu teknoloji “büyük oranda verimlilik” oluşturuyor. Çünkü şu an fiziksel olarak gerçekleştirilen birçok servisi dijitalleştiriyor. Bundan dolayı da Goldman Sachs, blockchain teknolojisine ayrılan ilgili bölümünü hızla geliştirme konusunda can atıyor. McDermott, ekibine sırayla yeni isimler ekliyor. Kısa süre önce kripto para sektörünü başka bir önde gelen ismi Oli Harris’i JPMorgan’dan kapmıştı.

Goldman Sachs için stabil coin

Harris’in de gelişi dikkat çekici bulundu. Çünkü Harris, JPM Coin’in geliştirilmesinde rol almıştı. Goldman Sachs’in rakip bankasının stabil coininin geliştirilmesinde. Aynı zamanda Quorum’un da başkan yardımcısı. Quorum ise bu stabil coini destekleyen Ethereum tabanlı platform.

McDermott ise Goldman Sachs’in ciddi bir şekilde bir stabil coin çıkarmayı düşündüğünü belirtiyor. Şöyle diyor: “Biz fiat tabanlı bir kripto para çıkarmanın (stabil coin) ticari geçerliliğini değerlendiriyoruz. Ancak henüz başlangıç aşamasındayız ve potansiyel kullanım alanları üzerinde de çalışıyoruz.”

koinmedya_brave

İlgili – Goldman Sachs analisti küresel daralma nedeniyle öyle bir BTC fiyat tahmini söyledi ki…

Sonuçta kripto devrimi artık kapıda diyebiliriz. McDermott de bunun farkında ve bu alandaki gelişmelerin bankalar ve finansal hizmet sağlayıcıları arasındaki statükoyu önemli ölçüde bozabileceğini de kabul ediyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Tezos ve Algo uluslararası standartlara uyumlu hale geliyor TAKİP ET

Weiss Ratings: En kıymeti bilinmeyen kripto para Cardano

Coin Ajans

Cardano DeFi alanına mı giriyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası