CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Kripto dünyasının çehresini değiştirebilecek Paypal’dan en son kripto haberleri TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Ödeme devi PayPal, kripto para birimi hizmetleri geliştimeye başladığını açıkladı. İşte kripto dünyasının çehresini değiştirebilecek Paypal’dan en son kripto haberleri..


En son kripto haberleri: Paypal kripto para hizmetleri geliştiriyor

Ödeme devi PayPal, kripto para sektörüne açılıyor! Mart ayında Avrupa Komisyonu’na yazdığı bir mektupta PayPal, “kripto varlık sektöründeki dönüşümü takip ettiğinden bahsetti.

Özellikle bu alanda yeteneklerini daha da geliştirmeyi istediğini ve haziran 2019’da Libra coin projesi açıklandıktan sonra, somut ve tek taraflı adımlar attığını ifade etti.

PayPal, Mastercard ve Visa gibi diğer ödeme devleriyle birlikte, Libra projesinin üyelerinden biri iken; yaklaşık 4 ay sonra, ekim 2019’da projeden çekildi

koinmedya_brave

PayPal’dan gelen en son kripto haberleri ve sektörlerle ilgili bu açıklamaları gerçekten de heyecan vericiydi. Nitekim  uluslararası ödeme devinin, 300 milyondan fazla kullanıcısına, kripto alım ve satım hizmetleri sunmak için çalışmalar yürüttüğü söyleniyor.

Esasen PayPal’ın komisyona yazdıkları, Aralık 2019’da açılan bir kamuoyu müzakeresinin bir parçasıydı. Komisyon ise, kripto varlıklar için bir AB standardı oluşturma konusunda geri bildirim istemişti.

PayPal, uygulanacak potansiyel standartları desteklediğini söyledi. Şirket bunların, blockchain ve kripto varlıklar için “daha ​​fazla finansal kabul sağlayacağını düşünüyor. Ve bugün finansal hizmetlerde var olan bazı sorunları düzeltmeye veya tamamiyle ortadan kaldırmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

koinmedya_brave

-en-son-kripto-haberleri

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere de yer verildi:

“Tüm bu teknolojiler gelişmeye devam ederken; biz, şeffaflığı destekleyen, yeniliği teşvik eden bu regülasyonların sektörün büyümesine ve gelişmesine yardımcı olabileceğine inanıyoruz.”

Şirket komisyonun, yeterli tüketici ve yatırımcı koruması için çeşitli kripto faaliyetlerinin net bir şekilde tanımlanmasını istiyor.

PayPal ayrıca, komisyonun kara para aklama kuralları kapsamına kripto faaliyetlerini de dahil etmesini önerdi.

Ancak PayPal’a göre, “Avrupa’daki düzenleyici otoritenin, bu hızlı gelişen alanda yeniliği ve rekabeti desteklemek için teknolojinin bağımsız olması yönünde büyük çaba göstermesi gerekiyor.

Paypal, Lüksemburg’da bankacılık ve ödeme hizmetleri alanında lisansa sahip. Ayrıca, yaklaşık 95 milyon yatırımcı ve tüketiciyi temsil eden şirket, hali hazırda 31 Avrupa ülkesindeki müşteri ve işletmelere hizmet vermekte.

PayPal, kripto para alanında 2014’ten bu yana aktif olarak yer alıyor. O dönemlerde, aralarında Coinbase’in de bulunduğu, ağındaki satıcıların Bitcoin ödemelerini kabul etmelerine izin veren üç Bitcoin ödeme işlemcisi ile ortaklık kurmuştu.

En son kripto haberleri için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

En büyük Ripple cüzdanlarının büyümeye başlaması neyin habercisi? TAKİP ET

Ethereum ne zaman yükselecek? – Yükseliş öncesi düşüş var mı? TAKİP ET

Güncel Ethereum Teknik Analizi: ETH’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası