CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kripto korku ve açgözlülük endeksi Ekim 2020 seviyelerine geriledi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Kripto korku ve açlık endeksi, kripto para piyasası duyarlılığının “Aşırı Açgözlülük” ten “Korku” ya geçtiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı 29.000 $ eşiğinin altına düşerken, yatırımcı ruh hali kötüleşiyor ve Kripto korku ve açlık endeksi de Ekim 2020 seviyelerine düşüyor.

Keskin düşüş

22 Ocak’ta Kripto korku ve açlık endeksi keskin bir şekilde 40 değerine düştü ve piyasa duyarlılığını “Aşırı Açgözlülük” ten “Korku” ya taşıdı. Endeks, Bitcoin’in 10.500 $ civarında işlem gördüğü 3 Ekim 2020’den bu yana ilk kez bu düşük seviyeye düştü.

Kripto korku ve açgözlülük endeksi Ekim 2020 seviyelerine geriledi 5

Geleneksel piyasalardaki korku ve açgözlülük endekslerine benzer şekilde, Kripto korku ve açlık endeksi, yatırımcıların Bitcoin gibi kripto satın almaya ne kadar istekli olduğunu etkileyen iki ana duyguyu ölçen bir araçtır.

Alternative.me’ye göre, aşırı korku seviyesi yatırımcıların çok endişeli olduğunun bir işareti olabilir ve bu da iyi bir satın alma fırsatı anlamına gelebilir. Aksine, yatırımcılar fazla açgözlü davrandığında, piyasanın bir düzeltme yapması gerektiğinin bir işareti olabilir.

Gerçekten de, 40’a düşmeden önce, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 6 Ocak’ta 95’e yükseldi ve yatırımcıların Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 $’ı 8 Ocak’ta görmesiyle birlikte çok açgözlü davrandığını gösterdi. Bitcoin fiyatı daha sonra büyük bir düşüş gördü ve düzeltme, 21 Ocak’ta 28.750 dolara kadar düştü.

Kripto korku ve açgözlülük endeksi Ekim 2020 seviyelerine geriledi 6

Bitcoin son günlerde keskin bir düzeltme yaşadığından, sektördeki daha fazla insan fiyat hareketleri hakkında yorum yapıyor. 21 Ocak’ta, finansal hizmetler firması Guggenheim’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in 20.000 $’a düşeceğini tahmin etti. Yönetici, Bitcoin’in uzun vadede 400.000 dolara ulaşacağına inanıyor ancak yükselişin bu yıl olmayacağını ifade ediyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Haftalık Bitcoin tahmini – BTC 6500 dolar desteğini hedef alıyor

Coin Ajans

Bu BTC adresi Warren Buffett, Justin Sun ve Vladimir Putin’in yollarını kesiştiriyor TAKİP ET

Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Cüzdanı Alternatifi: EAL7 Sertifikalı Ngrave ile Tanışın

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası