CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin ve Ethereum faiz oranlarını artırıyor

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin ve Ethereum faiz oranlarını artırıyor. Şirketin son BTC çöküşüne verdiği tepki geleneksel finansal piyasalardan çok farklı.


Kripto kredi şirketi BlockFi, Bitcoin ve Ethereum faiz oranlarını artırıyor

Kripto para piyasasındaki son düşüşe cevap olarak bir kripto kredi şirketi bazı değişikliklere gidiyor. 1 Nisan’dan itibaren BlockFi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hesapları için faiz oranlarını artırma kararı aldı.

CEO Zac Prince’e göre, BlockFi kullanıcıları sahip oldukları 0-5 BTC arasındaki hesapları için yıllık yüzde 6 faiz getirisi alacak. 500 ETH’ye kadar bakiyesi olanlar ise yıllık yüzde 4.5 oranında getiri kazanacak. Gemini Dollar (GUSD) ve USD Coin (USDC) gibi stabil coinlerde ise faizler 8.6’da kalmaya devam edecek.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin ne zaman geri dönüş yapacak?

Faiz oranları şimdi neden değişiyor?

Piyasaları etkileyen corona virüs dolayısıyla Bitcoin’de yaşanan son düşüşle, BlockFi “çok sınırlı bir likidite” olduğunu duyurmuştu. Kripto kredi şirketi, “piyasanın yaklaşık 3,800 dolara ulaşmasına rağmen, USD kredi müşterisi teminatını yaklaşık 4,500 doların altında  tasfiye etmediklerini” duyurmuştu.

Bu anlamda faiz oranı yükseltme kararı beklenmedik oldu. Özellikle de geleneksel finansal kurumların piyasadaki değişime nasıl tepki verdiklerini göz önüne alırsak. ABD merkez bankası Fed bile faiz oranlarını yüzde sıfıra düşürdü.

İlgili – Dört kilit indikatör Bitcoin için ne gösteriyor?

Mevcut piyasada iyimserlik için sebepler

Her şeye rağmen BlockFi CEO’su Zac Prince, kripto piyasası için umut olduğunu söylüyor. Ayrıca BlockFi’nin “sıfır kayıp” ile “mükemmel performansını” koruduğunu belirtiyor. Sonuçta BlockFi, Bitcoin ve Ethereum faiz oranlarını artırma kararı aldı.

BlockFi CEO’su şöyle konuştu: “Bilanço tablomuz her zamankinden daha sağlam. Kurumsal kredi piyasalarındaki değişimler marjımızı genişleten fırsatlar oluşturdu.”

CEO ayrıca BlockFi’nin tarihindeki en fazla günlük mevduat ve para çekme miktarının üstesinden nasıl geldiğini de açıkladı. Ona göre BlockFi ekibinin çabaları nedeniyle on milyonlarca işlem hacmi kesintisiz devam etti.

BlockFi Şubat’taki B Serisi fon toplama girişiminde 30 milyon dolar toplamıştı. Şirkete yatırım yapanlar arasında Morgan Creek Digital, Winklevoss Capital ve Arrington XRP Capital gibi büyük kuruluşlar da var. Sonuçta şirketin 2018’deki kuruluşundan bu yana topladığı fon miktarı 100 milyon doları geçti.

Şimdi de BlockFi, Bitcoin ve Ethereum faiz oranlarını artırıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Corona virüs Bitcoin 2020 Konferansını da vurdu

Coin Ajans

İki Dev İsim, Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Zamanı Açıkladı!

Coin Ajans

İllginç rastlantı! Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası