CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto para borsaları Binance’in gölgesinden kurtulmak istiyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Kripto para borsaları içinde en büyük paya sahip olan Binance, piyasaya etki eden en büyük değişkenlerden. Ancak, kripto para borsaları Binance’in kurtulmak ve piyasa paylarını arttırmak için yoğun bir çaba içerisindeler.


Binance piyasanın hala rakipsiz kralı

Bu hafta açıklanan bir habere göre merkezi borsalarda 14 milyar dolar değerinde 1.9 milyon BTC bulunuyor. Binance borsasında ise günlük 2.5 milyon BTC işlemi gerçekleştiriliyor. Hatta sene başında manşetleri süsleyen bir habere göre Binance borsasından tek seferde 1.3 milyar dolarlık bir işlem gerçekleştirilmişti.

Binance, hitap ettiği çoğunluk ile birlikte kripto para dünyasında trendleri yönetmek, likidite çekmek gibi kritik roller üstleniyor. Binance’in dominant bir tablo çizmesinde, sürekli güncel kalmasının ve neredeyse her gün yeni bir ürünü yatırımcısı ile buluşturmasının büyük payı var. (Binance kripto sektörünün yeni standardı mı?)

Örneğin bu hafta içinde diğer borsaların gözüne sokarcasına ücretsiz Tezos staking uygulamasını başlattı. Aynı uygulama için Coinbase yüzde 25, Gate.io ise yüzde 33 komisyon alıyor. Siz bir yatırımcı olsanız böyle bir durumda hangi borsa ile çalışırdınız?

Olayın farkına varan kripto borsaları Binance’in hegemonyasından kurtulmak ve müşterileri cezbetmek için kazançlarından kısarak taklitten uzak yeni ürünleri piyasaya sürmeye başladı. (En iyi likiditesi olan kripto para borsaları hangileri?)

Kripto para borsaları Binance’in tahtını sallamak istiyor

Stormgain borsası bu hareketin öncülerinden bir tanesi. Borsanın CEO’su Alex Althausen, Binance ve Coinbase gibi borsaları taklit etmenin diğer borsalara bir yararının olmayacağına dikkat çekti. Althausen’e göre borsanızın isim yapmasını istiyorsanız benzersiz satış teklifleri ile müşterilerinizin karşısına çıkmalısınız.

Başarılı CEO, bu amaca yönelik olarak yatırımcıların daha akılcı kararlar vermelerini sağlayacak ve kar oranlarını arttıracak ürünler üzerinde durduklarını belirtti. Bunun geliştirdikleri simülasyon programına dikkat çekti. Bu program ile müşteriler alım-satım sinyalleri alıyor ve kaldıraçlı marj ticareti yapabiliyorlar.

Yenilik arayışında olan diğer bir borsa da Dubai merkezli Emirex şirketi. Ortadoğu’nun bütün kripto para piyasasına hitap etme amacı ile kurulan şirket şu ana kadar büyük bir ilerleme kaydetti. Uluslararası borsaların genelde Şeriat kuralları ile yönetilen bu ülkelerin yatırımcılarına hitap etme şansının oldukça düşük olması Emirex’i bir adım daha öne çıkarıyor.

Her ne kadar Binance kripto para borsasının dominant figürü gibi görünse de son birkaç yılda yaşadığı hacklenme olayları yatırımcının hala hafızasında. Yatırımcının cebine bakacağını bilen kripto borsaları Binance’in baskınlığını müşteri odaklı orijinal ürünleri piyasaya kırabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Balinalar iki altcoin’de çok ateşli: Basic Attention Token (BAT), Augur (REP)

HSBC kayıt sistemini tamamen blockchain ağına taşıyor

Coin Ajans

En eski Bitcoin madencilerinden Bixin’in 6600 BTC’lik büyük yatırım planı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası