CoinAjans.com
Kripto Analiz

Kripto para borsalarından 1,6 milyar dolarlık Ethereum çekildi! Neler oluyor?

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Balinalar son birkaç haftadır kripto piyasasında varlıklarını iyiden iyiye hissettiriyor. Bu büyük kripto sahipleri, Ethereum dahil olmak üzere milyonlarca kripto para biriminin hızlı transferinden sorumluydu, peki ama nereye?

Konum hala belirsiz. Büyük paraların hedefi şimdilik bir sır olarak kalacak gibi görünse de, faaliyetin kendisi söz konusu kripto para birimi için bir fiyat pompasının yakın olduğunu ima ediyor: Kahramanımız dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH).

Ethereum balinaları borsalardan 1,6 milyar dolarlık ETH çekti

Son zamanlarda, Ethereum balinaları borsalardan 1,6 milyar dolar değerinde ETH taşıdı. Verileri sağlayan Glassnode ayrıca, önde gelen borsaların 15 ayın en düşük seviyesi olan 15,4 milyon ETH hacmi kaydettiğini bildirdi.

Görünüşe göre borsalarda tutulan 16,6 milyon ETH’den 1,6 milyar dolar çıkarıldı. Açıkça Ethereum balinaları ağ üzerinde epey aktifler. Peki şüpheli suçlular kimler? Çekilen ETH’yi anonim cüzdanlara taşıyan düzenli yatırımcılar, hodlers ve hatta özel yatırımcılar olabilir

Bu devasa çekim neden gerçekleşti ve fiyata etkisi ne olur?

İktisatçı analist Pedro Febrero, ETH balinaları tarafından yapılan muazzam ETH transferinin sebebinin Ethereum’un “DeGi’de kilitlenmesinden” kaynaklanabileceğini açıkladı. Febrero’nun haklılık payı olabilir ancak yukarıda belirtilen miktarın borsalardan çıktığı gün DeFi’de yalnızca yaklaşık 0,1 milyon ETH düşüş kaydedildi,

Bu nedenle Febrero’nun analizi yanlış da olabilir. Sonrasında PoS’ta kilitlenen ETH sayısının Aralık 2020’den bu yana %320’den fazla arttığı ortaya çıktı. Stake etme istatistiklerine göre, bu analiz açıkça daha doğru. Ancak daha da önemlisi, bu faaliyetin gelecekte pazar üzerinde yaratabileceği potansiyel etkiyi unutamayız.

Ethereum boğaları, hafif altcoin yükselişi sırasında ETH’yi en yüksek kazananlar arasına yerleştiren büyük kazançlar gösterdi. Analistler yıl içi yeni bir rekor kıran ETH için mart ayında 2000 doların dahi görülebileceğini iddia ediyorlar. Ancak tüm bunların bir iddiadan ibaret olduğu da unutulmamalı.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

1 Mayıs Bitcoin analizi: BTC hisse senedi piyasasını takip ediyor

EOS fiyat analizi: Rallinin devamı gelecek mi?

Litecoin, Steem, Zcash fiyat analizi: 24 Aralık

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası