CoinAjans.com
EOS Haberleri

Kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings Bitcoin’e kaç veriyor?

Eos haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Kripto paraların Standart and Poors’u olan Weiss Ratings kripto para derecelendirme kuruluşunu merak ettiniz mi? Sizce Bitcoin, Ethereum ve Ripple Weiss’den hangi notu alıyor?


Weiss Ratings kripto para derecelendirme kuruluşu

Kripto paraların sıfırcı hocası Weiss Ratings derecelendirme kuruluşu, EOS’daki merkezilik sorununa dikkat çekerek EOS’un kredi notunu düşürdü. Weiss Ratings, EOS’un aldığı notu B’den C-‘ye düşürdü.

Derecelendirme kuruluşları derken akıllara ilk olarak ülkelerin finansal durumunu derecelendiren kredi kuruluşları geliyor. Bu kredi derecelendirme kuruluşlarından en meşhurları ise Standard and Poors, Moodys ve Fitch. Bu üç derecelendirme kuruluşu sadece ülkelerin değil firmaların da finansal yapılarını derecelendiriyor.

Lütfen Bkz: Boerse Stuttgart kripto borsası tüm tacirlere kapısını açtı

Benzer mantıktan hareket ederek Weiss Derecelendirme hem şirketleri hem de  kripto paralarları ve kripto paralarla ilgili kuruluşlarını derecelendiriyor.  Weiss Rating derecelendirmede bulunurken 6 temel not kullanıyor: A, B, C, D, E ve F.

A: Mükemmel: Güçlü alım tavsiyesi

B: İyi: Alım tavsiyesi

C: Geçer: Bu kripto paraları tutabilir yada bu paralardan sakınabilirsiniz

D: Zayıf: Satış tavsiyesi

E: Çok Zayıf: Güçlü satış tavsiyesi

F: Kaldı (İflas)

Bu notların arasında + ve ile belirtilen ara notlar da mevcut. Örneğin C+, C, C- şeklinde tanımlanmış notları da görüyoruz. C- alan bir kripto paranın D seviyesine düşmesi daha yüksek olasılık. Ya da C+ alan bir kripto paranın B sınıfına çıkması daha yüksek bir olasılık olarak görülebilir. Aşağıdaki tabloda Weiss Rating’in derecelendirdiği top 5 kripto parayı görüyoruz.

Weiss Derecelendirme, Bitcoin’e B+ notunu verdiğini görüyoruz. Buna göre Weiss’e göre Bitcoin “iyi bir yatırım aracı” ve A sınıfına çıkma olasılığı var. Bitcoin Cash ise Weiss’den C notunu almış. Yani Weiss Derecelendirme, BCH alım ya da satım kararını size bırakıyor.

Weiss, EOS’daki merkeziyetçilik sorununu vurgulayarak EOS’un fiyatını C-‘ye düşürdü.

Lütfen Bkz: Binance Linctenstein merkezli bir bankaya ortak mı oluyor?

Kaynak

İlgili Haberler

Cardano ve EOS golden cross yaptı

Coin Ajans

EOS fiyatı yeni bir trend değişimi mi yapıyor? TAKİP ET

Coinbase: EOS ağı için işler hiç iyi gitmiyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası