CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kripto para piyasası ayağa kalkmaya hazırlanıyor. Peki ya Bitcoin?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Kripto para piyasası ayağa kalkma işaretleri vermeye başladı. Bitcoin de acaba aynı istikamette hareket edecek mi? Bir kaç haftadır zor günler geçiren kripto dünyasında bizi neler bekliyor olabilir?


Kripto para piyasası ayağa kalkıyor mu?

Bitcoin ve kripto para piyasası geçtiğimiz bir kaç hafta boyunca irtifa kaybetti ve büyük oranlarda düşüşler sergiledi. Büyük altcoinlerin bir çoğu devasa kayıplar yaşarken, Bitcoin kilit direnç seviyesinin hemen altına sıkıştı kaldı. Bu seviye tam anlamıyla bir kilit seviye çünkü piyasanın boğa piyasası mı yoksa ayı piyasası mı olduğu bu seviyeye bağlı. Ünlü analistlerden birisi piyasanın geldiği noktaya bakarak, bundan sonra tersi istikamette, yukarı doğru hareket edebileceğini söylüyor.

Kripto piyasası Bitcoin liderliğinde aşağılara doğru gidiyor 

Son bir kaç haftadır büyük kripto paraların bir çoğu her zaman olduğu gibi, Bitcoin’i yakından takip ediyor. Bu hareketin sonucunda da piyasa aşağılara doğru gitmeye devam etti.

Bitcoinin değer kaybetmesi, Ekim ayında 10 bin üzerinde kalma mücadelesi verdiği zamanlardan başlayan bir gelişme. Bu süreç Kasım ayının sonuna kadar geldi ve büyük olasılıkla 2019 yılının sonuna kadar da devam edecek.

Bu aşağı doğru giden hareket Bitcoin ile sınırlı değil tüm piyasa bundan etkilenmiş durumda ve çoğunluğu da Bitcoin’in peşinden değer kaybetmeye devam ediyor.  XRP an itibariyle yılın en düşük seviyesinde 0,20 dolar bölgesinde. Ethereum ise geçtiğimiz bir kaç ay içinde gördüğü en düşük fiyatla boğuşuyor.

Piyasanın bundan sonra ne tarafa gideceği ise, yine Bitcoin’in hareketine bağlı bir durum. Ya  yukarı doğru gidecek ve piyasayı peşinden sürükleyecek ya da düşmeye devam edecek.

Twitter’ın popüler analisti Teddy, son paylaştığı bir twitte Bitcoin’in ancak, en yakın direnç olan 8,000 dolar üzerine çıkıp orda durmayı başarmasıyla piyasanın toparlanacağını iddia ediyor.

“BITCOIN | $BTC: Bir sıçramanın ardından Bitcoin destek seviyesine çok yakın. Oluşan formasyonun yukarı doğru olduğunu anlayabilmemiz için iki şey egrekli: Kırmızı hattan ayrılması ki bu hat yukarı doğru giden bir hareketin anahtar seviyesi. Birde noktalı hattan ayrılması gerekiyor. Noktalı hat ise direncin tersine dönüp destek haline geldiği nokta.” diyerek aşağıdaki tabloyla beraber paylaştı.

Kripto piyasaları sağlam bir dönüş yapacak mı?

Bitcoin’in şu anki fiyat seviyesinde sabitlendiğini farz edersek, ya da yavaş yavaş yukarı doğru bir hareket gösterirse işte o zaman kripto piyasası  ayağa kalkabilir.

Bitcoin Jack – başka bir popüler analist – altcoinlerin yakında harekete geçeceğini ve yukarı doğru bir yükseliş göstereceğini söylüyor.

“ Eğer bir güç işareti ortaya çıkarsa, kesinlikle dikkat etmeniz lazım çünkü eskisi gibi yukarı yönlü bir harekete şahit olabiliriz. Altcoinler, Eylül’ün altısından bu yana BTC karşısında % 25 değer kazandı, ancak bir imdat çağrısı ortaya çıkarsa bu oran katlayabilir.” diyerek aşağıdaki tabloyu paylaşıyor.

Bitcoin’in yakın dönemde nasıl bir hareket gösterebileceğinin altcoinler üzerinde etkisi olduğu muhakkak ve yakın dönemde BTC’de oluşabilecek bir olumlu hareket diğer alcoinlerde çok anlamlı bir sıçramaya neden olabilir.

Bknz:2019 bitmeden Bitcoin 10.000 dolara yükselebilir mi? Neden olmasın!

Kaynak  

İlgili Haberler

Bitcoin grafiğinde kritik kırılma! TAKİP ET

Coinajans.com

Eski Wall Street Analisti, Bitcoin’in Kaderini Belirleyecek Seviyeyi Açıkladı!

Yükselişe geçen Bitcoin için risk sona erdi mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası