CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto Para Projesine 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı, Dolandırdığını İtiraf Etti

kripto para haber coinajans

Bir kripto para şirketi kurucusu, yatırımcılara kendi ICO girişimine 25 milyon dolardan fazla yatırım yapmalarını sağlamak için yalan söylediğini kabul etti.

Robert Farkas ve Centra Tech Inc.’nin diğer iki kurucusu Sohrab Sharma ve Raymond Trapani; yatırımcılara, insanların VISA ya da Mastercard geçen her işletmede kullanabilecekleri ve dijital parayla harcama yapabilecekleri bir debit kart çıkaracakları konusunda yanlış yönlendirme yapmaları sebebiyle 2018’de suçlanmışlardı. Sharma ve Trapani’nin Kasım ayında mahkemeye çıkması bekleniyor.

Farkas ise salı günü görülen mahkemesinde menkul kıymet dolandırıcılığı, dijital sahtekârlık ve komplo kurmaktan suçlu bulundu. Farkas 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken savcılar itiraf pazarlığı kapsamında 250 bin dolarlık para cezasının yanında 70 ilâ 87 ay arasında bir hapis cezası talebini de kabul ettiler.

Miami’deki lüks araba şirketinden kripto para dolandırıcılığına

Üçlü Miami’de bir lüks araba kiralama firmasında çalıştıktan sonra Centra Tech şirketini kurdular. Para toplama ise çok hızlı gerçekleşti. Sosyal medyada ünlü boksör Floyd Mayweather ve müzik yapımcısı DJ Khaled’in etiketlemeleriyle bunu kısa sürede başardılar. Ayrıca Harvard eğitimi almış bir CEO’ya sahip oldukları yalanını söyleyerek de şöhret elde ettiler. Firmayla ilgili birçok konuda da yalan söyleyen üçlü, ICO kaydında da başarısız oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Crypto Rating Council’den 3 popüler altcoin’e endişelendiren not

Londra Borsası’nda listelenen dev madencilik şirketinden Zcash yatırımı

Bitcoin Fiyat Analizi: Günlük 7 bin dolarlık düşüşün ardından 30 bin dolar tutacak mı?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası