CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto Para Regülasyonları Daha da Sertleşiyor!

kripto para haber coinajans

Kripto para birimlerinin yayılması doğal olarak bunlarla ilgili regülasyonların da sertleşmesine yol açtı. Kripto para birimlerine yönelik Avrupa Birliği çapında 2020 yılından itibaren yürürlüğe giren 5MLD isimli yeni tasarı, birçok kripto para borsasının bu pazardan çekilmesine bile sebep olmuştu.

İngiltere Kripto Para Firmalarına Göz Açtırmayacak

İngiltere’den gelen yeni bir hamle ise, işlerin ilerleyen tarihlerde çok daha zorlaşabileceğini gösteriyor. Birleşik Krallık’ın finans ve ekonomi departmanı 5MLD regülasyonlarına ek olarak yeni şartlar da getirdi. MLR isimli kara para aklamayı önleme regülasyonlarının direkt olarak İngiltere’nin finansal regülatörü FCA tarafından uygulanacağı ve 5MLD’nin de ötesine gideceği belirtildi.

Deribit kripto para borsası 5MLD baskısına dayanamayıp Hollanda’daki merkezini terk eden ilk borsa olsa da, yeni regülasyonlar daha fazla platformun buna ekleneceğini gösteriyor. MLR isimli regülasyon, sadece kripto para borsalarını değil aynı zamanda kripto para depolama firmalarını, ICO’ları, IEO’ları ve kripto para ATM’lerini de radarına alıyor.

Kripto para sektöründeki herhangi bir firmanın FCA’ya büyük bir titizlikle bütün izleme verilerini, kayıt tutma yöntemlerini, şüpheli işlem rapor etme yollarını ve müşteri güvenliği için neler yapıldığını göstermesi gerekiyor. Bu durum bir bakıma tüketiciler için iyi olsa da, yeni regülasyonlar insanların takip edileceği anlamına geliyor.

İlgili Haberler

DeFi kurucuları, patlayıcı büyümeden endişe ediyor

Ethereum 2.0 için tarih açıklandı: 1 Aralık 2020

Analist: Çok yakında en büyük Bitcoin satıcıları borsalar olacak

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası