CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto para yanlısı yeni SEC Başkanı’nın görev süresi çok kısa olabilir! Peki neden?

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – Kripto para topluluğunda “Kripto Anne” olarak da bilinen ABD SEC Komiseri Hester Peirce, 24 Aralık’ta yeni iş arkadaşı Elad Roisman’a terfisi için tebriklerini tweetledi. Ancak Menkul Kıymetler ve Borsadan Sorumlu Komisyon Üyesi (SEC) Roisman’ın ataması henüz resmi değil. SEC ve Beyaz Saray atamayı henüz doğrulamadı.

SEC, Ripple davasıyla kripto para piyasasını altüst etti

Jay Clayton, Kasım ayında yıl sonuna kadar SEC başkanlığını bırakacağını belirtmişti ancak gerçek tarih önceden açıklanmamıştı. SEC Başkanı, SEC’in resmi olarak Ripple ve en üst düzey yöneticilerinden ikisi olan CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçlamasından bir gün sonra istifa etti.

SEC, Ripple Labs ile birlikte kurucusu ve eski CEO’su Larsen ve şu anki CEO Garlinghouse’un da kişisel satışlardan yaklaşık 600 milyon dolar elde ettiğini iddia ediyor. Suçalamaya göre bu satışlar, potansiyel yatırımcılara ne satın aldıklarını anlama fırsatı verecek gerekli açıklamadan yoksundu.

Yeni başkanın görev süresi oldukça kısa olabilir

Roisman’ın SEC Başkanı olarak görev süresi, Beyaz Saray’dan resmi açıklama gelmesi halinde, muhtemelen kısa olacaktır. Başkan seçilen Joe Biden’in 2021’in başlarında kendi başkanını ataması bekleniyor.

Bu arada kripto topluluğunun elinde nispeten dijital para dostu bir Vekil Komiser var. Roisman, 2018’de ABD Senatosundaki onay oturumları sırasında kripto yanlısı bir yön aldı. Açılış konuşmasının sonunda başkan vekili, SEC’in kurallarını “amaçlandığı gibi çalışmasını” sürdürmek için gözden geçirmesi gerektiğini belirtti.

chaintimes


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun bir gizemi daha aralandı

Bitcoin’de esas patlama 10 bin 500 sonrası: İki isimden Bitcoin tahmini

XRP analizi: Düşen kanal içindeki XRP, bir yükseliş kırılımı gerçekleştirebilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası