CoinAjans.com
ico

Kripto paralarının geleceğine Asya yön verecek, ABD değil

fairspin_koinmedya

SEC üyelerinden Hester Peirce, ABD piyasalarındaki katı mevzuattan dolayı Kripto paralarının geleceğine Asya’nın yön vereceğini iddia ediyor. ABD menkul kıymetler yasasının kripto para piyasalarına uygulamada sorunlar yaşandığını belirtiyor.


Kripto paralarının geleceğine Asya yön verecek

Hester Peirce, ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) üyelerinden ve kripto para piyasalarına karşı pozitif tutumu ile tanınıyor. Peirce, Singapur ziyaretinden sonra izlenimlerini paylaşıyor. Peirce, bu konuda önemli bir iddia ileri sürüyor. Peirce’e göre kripto paralarının geleceği Asya’dan geçiyor, ABD’den değil.

Lütfen Bkz: Forbes: Bitcoin’in geleceği Trump’a değil Japonya’ya bağlı

Bir SEC üyesinde bu şekilde bir ifade duymak garip geliyor. Bilindiği üzere SEC, Bitcoin ETF’ler konusundan katı biçimde mevzuatları uyguluyor ve bir yılı aşkın süredir ETF’ler konusunda olumlu bir sonuç çıkmıyor. Peirce’ın tutumu ise dolaylı biçimce SEC’i eleştiriyor. Peki Peirce’ı ABD piyasaları hakkında umutsuzluğa iten ve kripto paralarının geleceği konusunda Asya’yı işaret eden faktörler ne?

Asya, kripto para düzenlemeleri konusunda ABD’ye kıyasla daha liberal politikalar geliştiriyor. Bu nedenle ABD’deki ICO (ilk coin arzı) piyasası daralırken Singapur’daki piyasa genişliyor. ICO, blockchain ve kripto para projelerinin fon bulmak için başvurdukları bir yöntem olarak biliniyor. İlgili kripto para projesi piyasaya token sürerek piyasadan para topluyor. Singapur’daki düzenlemeler, ICO’ları ve kripto para projelerini teşvik ediyor. Peirce’ın kripto paralarının geleceğine Asya yön verecek iddiası bu faktörden kaynaklanıyor. Aşağıdaki grafikte aylara göre ülkelerin ICO sayılarındaki değişimi görüyoruz.

Asya yön verecek

Lütfen Bkz: VanEck SolidX Bitcoin ETF başvurusunu geri çekti

ABD’de Şubat 2018’de zirve yapan ICO girişimi, bu tarihten sonra düzenli biçimde daralıyor. Singapur’da ise Nisan 2018’den sonra artış trendine giriyor. Nihayetinde ise Ağustos ayında Singapur, ABD’yi geride bırakarak 1’incilik tahtına oturuyor.

Kaynak

İlgili Haberler

SEC ilk ‘uyumlu ICO’ satışını onayladı-Bu ne anlama geliyor?

Coin Ajans

IEO’ların geleceği ICO’lara benzeyebilir mi?

Coin Ajans

ABD’de SEC lisansız ICO projelerine ceza yağdırıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası