CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto piyasaları 3 yıl içerisinde tamamen regüle edilmiş olacak

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

ABD başta olmak üzere tüm ülkeler kripto paralar için hukuki bir çerçeve üzerinde çalışıyor. Kripto piyasaları 3 yıl içerisinde tamamen regüle edilmiş olacak.


Crypto.com’ın CEO’suna göre Kripto piyasaları 3 yıl içerisinde tamamen regüle edilmiş olacak

Kripto para piyasalarına yönelik çalışmalar son hız devam ediyor. ABD Parlamentosu kripto para vadeli işlemler ve türev piyasaları ile ilgili bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Genel çaplı regülasyonlar için ABD Parlamentosu “hearing” adı verilen süreci ise son gaz devam ettiriyor. Hearing seanslarında Parlamentoya davet edilen görevliler, kripto paralarla ilgili senatörlerin sorunlarına cevap veriyor. En son parlamentoda hearing sürecinde FBI Başkanı, senatörlerin sorularına cevap verdi. FBI Başkanı özellikle kripto paralar üzerindeki illegal aktiviteleri takip edip edemedikleri konusundaki soruların muhatabı oldu.

Lütfen Bkz: Kripto paraların illegal kullanımı üzerine FBI Başkanından açıklamalar

Hearing sürecine kripto para piyasalarının tanıdık simaları da ifade verdi. Örneğin Libra CEO’su David Marcus, Circle CEO’su Jeremy Allaire, FED Başkanı ve birçoğu. Hearing sürecinde senatörlere kasıtlı yanlış bilgilendirmede bulunmanın ise ABD yasalarında karşılığı oluyor. Böyle bir suçlama karşısında ifade veren kişilerin cezai müeyyidelerle karşılaşma ihtimalleri var.

Tüm bu süreç, kripto para piyasalarını regüle edecek yasaların ön çalışması. Crypto.com’ın CEO’su Kris Marszalek, 3 yıl içerisinde regülasyonlar konusunun tamamlanacağını düşünüyor. Yani Kripto piyasaları 3 yıl içerisinde tamamen regüle edilmiş olacak.

Kripto piyasalarının geleneksel finansal piyasalar gibi yaygınlaşması ve kripto paraların kabul görmesi için regülasyonlar gerekli. Bu süreç içerisinde regülasyonlarla uyumlu çalışan firmalar, gelecekte kalıcı olacaktır. Regülasyonlar konusunda açığı olan kripto paralar ve kripto para borsaları ise zamanla kapanma riski ile karşı karşıya kalacakları beklenebilir.

Lütfen Bkz: Tron yatırımcıları Tron’un Coinbase’de listelenmesini istiyor: Bu neden önemli?

Kaynak

İlgili Haberler

Juventus Taraftarları, Kulübün Yeni Gol Müziğini Socios’da Seçti

Coin Ajans

Fransa kripto para çıkarmak için harekete geçti

Coin Ajans

Yeni yıl öncesinde kripto devleri sermaye birikimine başladı! Neler oluyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası