CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Kripto Uzmanlarından Çarpıcı İddia: “Çin, El Koyduğu Bitcoin’leri Sattı!”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Çinli kripto muhabiri Colin Wu ve diğer birkaç uzman, Çin hükümetin PlusToken dolandırıcılığından elde ettiği devasa miktarlardaki Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiat paraya dönüştürüldüğüne ve Çin Merkez Bankası’na yatırıldığına inanıyor.

Çin, ele geçirdiği kripto paraları satıyor

Colin Wu, kripto endüstrisindeki en büyük saadet zinciri olan PlusToken kripto dolandırıcılığından son derece büyük miktarlarda Bitcoin ve Ether’e el konulmasıyla ilgili resmi belgelerin ekran görüntülerini paylaştı. Şu anda 3.213.109.000 dolara denk gelen 190.000 BTC ve 423.474.300 dolara denk gelen 830.000 ETH’den bahsediliyor. Belgelere göre Çin hükümeti bu kripto paraları satıyor ve fonları Çin Halk Bankası tarafından yönetilen Merkez Hazine’ye yatırıyor.

“Bitcoin’e karşı ilk hükümet saldırısı”

Kripto uzmanı David Puell, Twitter dizisinde bu satışın geçen yıl yapıldığını söylüyor. İlk olarak olayların resmi versiyonunu – kriptoya sadece el konulduğunu ve Çin’in ulusal hazinesinde saklandığını alıntılayan kripto uzmanı; kriptonun büyük olasılıkla satıldığına inanıyor. Hatta işlemin gerçekleştirildiği borsaları bile söyledi: Huobi ve OKEx. Puell, Çin hükümetini şakacı bir şekilde 2019’daki en büyük Bitcoin hedge fonu olarak nitelendirdi. Ayrıca ülkenin eylemlerinin artık Bitcoin’e karşı gerçekleştirilen ilk hükümet saldırısı olarak görülebileceğini belirtse de “başarısızlıkla sonuçlandı” ifadelerini kullandı.

PlusToken satışları Bitcoin’i aşağı mı çekti?

David Puell’in tweetleri, topluluğa; el konulan Bitcoin ve Ethereum’un satılmasının kripto para piyasaları üzerinde etkisi olduğunu ve fiyatları aşağı çektiğini hatırlattı. XRPlorer CEO’su ve kurucusu Thomas Silkjær, Çin hükümeti tarafından ele geçirilen kriptolar arasında büyük miktarlarda XRP olduğunu tweetledi. Ancak o zamandan beri çoğunun HBTC isimli kripto borsasında satıldığını sözlerine ekledi:

“Yani, tüm XRP’leri ele geçirdiler. Ancak çoğu coin o zamandan beri HBTC borsası aracılığıyla satıldı. Karışık havuzda fazla bir şey kalmadı.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü Ekonomistten Uyarı Geldi: “Bitcoin’in Kırılgan Geri Kazanımı Kritik Seviyeleri Yeniden Gösterebilir”

Coin Ajans

İnanılmaz Tahmin: Çok Az Direnç Var! Bitcoin’de Bu Seviyelere Hazırlanın

Bitcoin’de “3.200 Dolar, 2020 Rallisi ve Tarihi Çöküşü” Bilen Analist: Bu Seviyeleri Bekleyin!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası