CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kripto yarışı hızlanıyor – En önemli gösterge 12 ayın dibinde TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Kripto yarışı hızlanıyor. Çünkü Bitcoin’in kripto para piyasası hakimiyeti son 12 ayın en düşük seviyesine geriledi. Öyle görünüyor ki altcoinler de biz de varız demeye başladı.


Kripto yarışı hızlanıyor – Bitcoin hakimiyeti 12 ayın dibinde

Piyasa değerine göre lider kripto para olan Bitcoin, son birkaç haftada hakimiyet oranını önemli ölçüde kaybetti. Bitcoin hakimiyeti oranı yüzde 61.5’e düştü. Aylardır yüzde 66 civarındaydı. BTC hakimiyeti en son yüzde 61 civarına 12 ay önce 30 Haziran 2019’da gerilemişti.

Piyasada olan kripto paralar arasında en büyük paya sahip varlık Bitcoin. BTC’nin toplam değeri bugün 175 milyar dolar. Toplam 5,700’ün üzerinde kripto varlık var ve bunların toplam değeri ise 284 milyar dolar.

İlginçtir ki Bitcoin hakimiyeti oranı 2009’dan Mart 2017’ye kadar hep yüzde 77’in üzerinde kalmıştı. Bu altı yıl zarfından ise çoğunlukla yüzde 80-90 civarındaydı.

koinmedya_brave

Ancak her şey 2017 yılında değişmeye başladı. Aynı yıl BTC 19,600 doları görerek tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Buna rağmen piyasa hakimiyeti düşmüştü. Haziran 2017’de BTC hakimiyeti oranı yüzde 37 civarındaydı. Ancak 2017’in ikinci yarısı bir miktar yükseldi.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Buna rağmen daha tüm zamanların en düşük değerini görmemişti. Çünkü yüzde 32 ile en düşük BTC hakimiyeti 14 Ocak 2018’de görüldü. Ancak bundan sonra toparlanmaya başladı ve yükselişe geçti. Geçtiğimiz yıl, yani 2019’da Bitcoin hakimiyet oranını yüzde 65 bandının üzerinde tuttu. Ancak 23 Şubat 2020’de çok kısa süreliğine yüzde 62’ye düştü.

Kripto yarışı hızlanıyor. Çünkü Bitcoin’in kripto para piyasası hakimiyeti son 12 ayın en düşüş seviyesine geriledi. Öyle görünüyor ki altcoinler de biz de varız demeye başladı.

koinmedya_brave

Kripto yarışı hızlanıyor – Bitcoin hakimiyeti 12 ayın dibinde

Şimdi ise bu seviyenin de altında ve bu düşüş kripto para topluluğunun hararetli tartışma konusu oldu.

Bu durumu değerlendiren kripto yorumcuları ise “altcoin sezonu yakın” diyor. Tabii bazı uzmanlara göre ise altcoin sezonu zaten başladı ve devam ediyor.

İlgili – Binance CEO’su: 2020 altcoin sezonu resmen başlamıştır

En son böyle bir tam teşekküllü altcoin sezonu 2017 yılı yazında yaşanmıştı. Yani BTC hakimiyeti oranının yüzde 37 bölgesine geriledi zaman. Bir çok yorumcu, Bitcoin fiyatının bir kez daha boğa yükselişi görmesi ile birlikte altcoin sezonunun da devam etmesini bekliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BitPay Gemini Dollar ve diğer stabil coinleri destekleme kararı aldı!

Coin Ajans

Ethereum’da 5 Milyon Dolarlık İşlem Ücreti Ödeyen Açığa Çıktı

Binance Kava (KAVA) İçin Staking Hizmeti Verecek

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası