Bitcoin Teknik Analiz

Kritik BTC destek seviyesi kırıldı – Altcoin boğalarının önü açık

bitcoin teknik analiz coinajans.com

 

Kısa süre önce kritik BTC destek seviyesi kırıldı. Bu, ne anlama geliyor?


Bitcoin 2020 rallisi, tüm kripto marketi için ihtiyaç duyulan yukarı yönlü momentumu sağladı. Böylelikle pek çok altcoin de yakın zaman önceki seviyelerinden belirgin farklar atarak yükseldiler.

İlginç olanı, önceki rallilerin aksine, Bitcoin ve altcoinler ard arda yükseliyor. Bu da, yatırımcıların fonlarını Bitcoin’den altcoinlere ya da tersi yöne yöneltmelerinden ziyade, marketlere taze sermaye girdiğini gösteriyor.

Bu değişebilir. Ancak kritik BTC destek seviyesi altına kırılmayı farkeden bir analist, altcoinlerin yukarı yönde yoğun bir momentum yakalayabileceklerini düşünüyor.

Bakınız:Haftanın kritik Bitcoin mum kapanışı nasıl gerçekleşecek?

Kripto marketi yükselmeye devam ederken altcoinler Bitcoin’i yakından takip ediyor. Total kripto marketi, özellikle Bitcoin 10,000 dolar barajını geçtikten sonra yükselişini sürdürüyor.

Bu yukarı yönlü momentum, tüm kripto marketinin oldukça ümitli bir şekilde yükseldiğini aşikar ediyor. Pek çok analist, BTC ve diğer altcoinlerin bir parabolün zirvesinde olabileceğini ifade ediyor.

Bakınız:Pompliano: Bitcoin 100.000 dolar yolculuğu başladı

Yakın dönemde Bitcoin’in haftalık kapanışını 10,000 doların üzerinde yapması önemli. Bu seviyenin altına bir kapanış, yatırımcıları tedirgin ederek market genelinde yoğun satışa neden olabilir.

Kritik BTC destek seviyesi altına kırılmanın sonuçları ne olur?

Akılda tutulması gereken önemli bir faktör, kısa dönemde altcoinlerin Bitcoin’e göre daha üstün performans sergileyebilecekleri. Bunun sebebi de Bitcoin market hakimiyetinin, kısa süre önce kilit bir destek seviyesinin altına düşmüş olması.

Twitter’in önemli kripto analistlerinden HornHairs, bunu kısa süre önce attığı bir tweette dillendirdi. Analist, takipçilerine destek bulmadan önce Bitcoin hakimiyetinin %5 daha düşebileceğini, bunun nedeninin de altcoinlerin BTC’den kısa dönemde daha üstün performans sergileyebileceği olduğunu söyledi.

Ethereum’un fiyat hareketi bu fikri destekliyor mu?

HornHairs ayrıca Ethereum’un fiyat hareketine değindi. Ve bu altcoinin BTC karşısındaki fiyat hareketinin, konuyla ilgili fikrini desteklediğini söyledi.

Yakın dönemde Bitcoin markete kılavuzluk etmeye muhtemelen devam edecek. Fakat kısa süre sonra yatay ticarete girmesi ve altcoinlerin yukarı yönde önemli momentum kazanmasına izin vermesi ihtimali yüksek.

Kaynak

İlgili Haberler

Grafik kendini tekrarlarsa Bitcoin kısa vadede 10000 dolara çıkabilir

Son Bitcoin düşüşü öngürülebilir miydi? Analizde Kriptocum örneği

Bitcoin’in kısa vadede yükseliş hedefi neresi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası