CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Küresel Medya Devi Ripple Destekli Platformu Deniyor

kripto para haber coinajans

144 milyondan fazla okuyucuya ulaşan ve aylık ziyaretçi sayısı 435 milyon seviyelerinde olan küresel medya devi Conde Nast, içeriklerini paraya çevirmek için Ripple destekli Coil’i denemeye aldı.

Conde Nast’ın teknoloji yayını olan Wired’ın Coil’i etkinleştirdiği belirlendi. Sistem, kullanıcıların çevrim içi içerik yaratıcılarına, yazarlara ve sanatçılara, Ripple’ın kripto parası olan XRP veya diğer kripto paralarla anlık mikro-ödemeler yapmasına izin veriyor.

Ripple topluluk üyeleri bu gelişmeyi coşkuyla karşıladı ve medya şirketinin ABD’deki markalarının çoğunun Coil’i etkinleştirdiğini keşfetti:

  • The New Yorker
  • Vanity Fair
  • Teen Vogue
  • GQ
  • Allure
  • Condé Nast Traveler
  • Architectural Digest
  • Bon Appétit

Öte yandan XRP Arcade de; Vogue, Epicurious, Glamour, Self, Pitchfork, GQ Style gibi diğer ABD merkezli Condé Nast markalarının Coil ile web üzerinden para kazandığını ortaya koydu.

Coil yaratıcılarından Niels de medya devinin platformu web sitelerinde test ettiğini doğruladı ve “Sınırlı bir test yapıyorlar. Bu yüzden şu anda ‘sadece aboneler için’ içeriğine erişim henüz yok.” dedi.

Ripple’den Coil’e 1 milyarlık hibe

Merkeziyetsiz bir web içerik platformu olan Coil, internet sitelerine yaptıkları iş üzerinde daha çok kontrol sağlamalarını ve editörlerin de hem kripto hem de fiat para olarak yaptıkları iş için ödüllendirilmelerine olanak sağlıyor. Coil ekibi yakın zamanda yeni bir WordPress eklentisi ve para platformu Uphold ile ortaklık da dahil olmak üzere bir dizi gelişmeyi duyurdu. Ripple’ın en önemli yatırımlarından biri olan Coil, 2019 yılında 1 milyar dolarlık XRP hibesi ve 4 milyon dolarlık da yatırım aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İran’da madenciler, merkez bankasına Bitcoin satacak

Kore Merkez Bankası dijital para araştırması için komisyon kuruyor

Coin Ajans

Ethereum’da işlem sayıları tehlikeli sınıra yaklaşıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası