CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kurumlar madencilerin sattıklarından daha fazlasını alıyor, Coinbase’den çıkan BTC miktarı artıyor

kripto para haber coinajans

Veriler, kısa vadeli düşüş sinyallerine rağmen büyük para hala mevcut Bitcoin arzını artırıyor. Bitcoin (BTC) 24 Aralık’ta bir gecede 24.000 $ ‘da yeni bir ret gördü, ancak veriler büyük alımlara yönelik iştahın arttığını gösteriyor.

Zincir üzerindeki analitik kaynağı CryptoQuant tarafından kaydedildiği gibi, tek başına kurum odaklı borsa Coinbase Pro, bu hafta her biri 12.000 BTC’den (278 milyon $) fazla iki büyük para çekme işlemi gördü.

Coinbase çıkışı 550 milyon doları aştı

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, kanıtlanmamış olsa da, tek büyük çıkış artışları, bir alıcının büyük miktarda BTC satın aldığını ve gelirin tek bir depolama cüzdanına taşındığını gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Twitter yorumlarına “Birkaç saat önce bir başka büyük Coinbase çıkışı oldu” dedi.

“Kurumsal yatırımcılar BTC satın alıyor.”

Coinbase Pro değişim akış şeması. Kaynak: CryptoQuant

Kasım ayında madenciler, blok ödüllerinde 28.000 BTC’nin biraz altında kilidini açtı. Bu, iki Coinbase Pro işleminin toplamından biraz daha fazla. Bu zımni arz sıkışması, devam eden yukarı doğru fiyat hareketi için temel bir argüman oluşturabilir.

Grayscale, BTC arzı için yarışan kurumlara liderlik ediyor

Bitcoin arzını, piyasa duyarlılığını etkileyen dış faktörler arasında, özellikle Ripple’ın ABD davası etrafında dönen ve Mt. Gox rehabilitasyon işlemleri bulunuyor.

Ripple tokeni XRP’nin yasal işlem sayesinde tamamen satılamaz hale gelebileceğine dair endişeler, son 24 saat içinde Bitcoin’de önemli dalgalanmalara yol açtı.

Aynı zamanda, piyasa, fonların Mt. Gox mağdurlarına dağıtılmasını bekliyor. Mt. Gox’un alacaklıları, altı yıllık bir aradan sonra BTC’lerinin bir kısmını veya tamamını 2020 fiyatlarıyla satmaya hevesli olabilir ve bu da 3,2 milyar dolarlık ek satış baskısı oluşturabilir.

Bununla birlikte, bu kısa vadeli faktörlerin ötesinde, kurumların neredeyse sürekli olarak ortaya çıkan yeni taahhütlerle bir bütün olarak Bitcoin üzerinde yükselişe geçtiği açık.

Yatırım devi Grayscale şu anda yönetim altındaki varlıklarda 16,4 milyar dolar kontrol ediyor ve Çarşamba günkü son verileri, tek bir günde 500 milyon dolar daha eklendiğini gösteriyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Charles Hoskinson: “Her şey yolunda giderse, milyarlarca Cardano kullanıcısı olur.”

Coin Ajans

Litecoin Madencilerine “Bağış” Çağrısı

Coin Ajans

Analistler, Son BTC Rallisinin ‘Daha Başlangıç’ Olduğunu Düşünüyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası