CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Kuzey Koreli Hackerlar Telegram’ı Kullanıyorlar

kripto para haber coinajans

Kaspersky Labs tarafından yapılan araştırmaya göre Kuzey Koreli hackerlar, insanlardan kripto para çalmak için Telegram’ı kullanıyorlar.

Telegram Aracılığıyla

Kaspersky Labs, Kuzey Kore’yle bağlantılı olduğu düşünülen Lazarus Group adlı bir hacker örgütüyle ilgili yeni bir araştırma yaptı.

The Independent tarafından aktarılan bilgilere göre Kaspersky Labs’in bu araştırmaları, Kuzey Koreli hackerların insanlardan kripto para çalmak için çeşitli yöntemler geliştirdiklerini gösteriyor. Şu ana dek İngiltere, Çin, Rusya ve Güney Kore gibi çeşitli ülkelere saldırılar düzenleyen bu hackerların kullandıkları yöntemlerden biri de Telegram.

Telegram’da sahte yatırım grupları açan bu hackerlar bu gruplardaki kullanıcıların kişisel verilerini topluyor, daha sonra bu kişilerin kripto paralarını çalmak için harekete geçiyorlar. Kaspersky Labs araştırmacıları, kripto para hırsızlarının bu gibi yöntemleri denemeye devam edeceklerini söylüyorlar.

Dev Vurgun

Kuzey Koreli hackerlar çeşitli ülkelere saldırılar düzenleyerek epey yüklü miktarlarda kripto para çalıyorlar.

Birleşmiş Milletler geçtiğimiz yıl özellikle bu saldırılarla ilgili bir rapor yayınladı. Bu raporda Kuzey Koreli hackerların bu kripto para saldırılarından toplamda 2 milyar dolar değerinde para çaldıkları belirtildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi bu sayının ilk başlarda 670 milyon dolar civarında olduğunu düşünüyordu. Ancak BM’nin yaptığı daha detaylı araştırmalar, Kuzey Kore’nin saldırılarının çok daha ciddi bir boyuta ulaştığını gösteriyor..

İlgili Haberler

Donald Trump’tan Hazine Bakanı’na: Bitcoin’in Peşini Bırakma!

Ripple ve Crypto.com Coin fiyat analizi: XRP ve CRO yükselecek mi? Teknik göstergeler ne söylüyor?

Bir haftada yüzde 30 büyüyen kripto para altın çağında! Ağ büyümesi zirvede

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası