CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Lebron James Gibi!”: Milyarder İsimden Bitcoin Yorumu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin ve NBA yıldızı Lebron James arasında bir karşılaştırma yapıyor.

Bitcoin Eskisi Gibi Değil

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ekonomist Marc Friedrich ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in 2015 veya 2017’deki ile aynı durumda olmadığını söyledi. Saylor’a göre, Bitcoin (BTC) aleyhine dört yıl önce geçerli olan argümanlar artık geçerli değil.

“Lebron James Gibi!”: Milyarder İsimden Bitcoin Yorumu 4

Bitcoin Lebron’a Nasıl Benziyor?

Bitcoin, altyapı, temeller ve benimseme açısından 2017 zirvesinden bu yana katlanarak büyüdü. Geçen yıl, kurumlar BTC’yi bir değer deposu ve enflasyon koruması olarak görmeye başladı.

2017’de eleştirmenler, Bitcoin’in çok volatil olduğunu ve yeni bir aşamadaki bir varlık olduğu için sıfıra düşebileceği şeklinde bir risk olduğunu söyledi. Saylor, bu argümanların şu anda daha az alakalı olduğunu vurguladı çünkü BTC üç yılda önemli ölçüde gelişti.

Saylor, Lebron James’in 8-18 yaşları arasında basketbol oynadığını ancak tüm zamanların en iyilerinden birine dönüşmek için zamanla olgunlaştığını vurguladı. Bitcoin’in de benzer bir dönemden geçtiğini söyledi:

“Bitcoin ve kripto topluluğunun korkularına ve endişelerine doğrudan değinmenin önemli olduğunu düşündüm ve onlara 2012, 2015 ve 2017 zaman dilimlerini örnek olarak sundum. Onlara söylemek istediğim şey, Lebron James 8-18 yaş arası basketbol oynadı ve yetenekli ama istikrarsızdı. Daha sonra büyüdü ve 18-28 yaşları arasında yoluna çıkan herkesi ve her şeyi aştı.”

Bitcoin’in 2017’den beri gördüğü en büyük değişikliklerden biri piyasa yapısıdır. Üç yıl önce, BitMEX gibi perakende platformları türev piyasasında baskın oyunculardı.

Zincir içi veriler, Bitcoin blok zincirindeki büyük işlemlere dayalı olarak kurumsal büyümede önemli bir artış olduğunu da gösteriyor.

Büyük BTC İşlemleri Bu Yıl İkiye Katlandı

IntoTheBlock’un verilerine göre, değeri 100.000 $’ın üzerinde olan işlemlerin sayısı geçen yıl iki kat arttı. Analistler, bunun Bitcoin blok zincirindeki kurumsal faaliyetteki artışın bir göstergesi olduğunu söyledi.

Analistler, son 12 ayda hacim eğilimlerindeki ve zincir üzerindeki verilerdeki gözle görülür değişikliği göz önünde bulundurarak Bitcoin’in yüksek kurumsal büyüme gördüğünü ifade ediyorlar.

Bitcoin piyasasındaki önemli kurumsal katılım olduğu gerçeği de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanarak, Saylor gibi yatırımcılar, BTC’nin yerleşik bir değer deposuna dönüştüğünden ve bunun ana akım yatırımcıların BTC algısını geliştirdiğinden emin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Yılda 13 milyon dolar kazanan ünlü futbolcu maaşını Bitcoin ile almaya başlıyor!

Bitcoin’de Blok Süresi Uzadı! Halving Gecikecek mi?

Coin Ajans

5’ten Fazla Tahmini Tutan Bitcoin Ustası: Büyük Fon Dalgası Geliyor!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası