CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Lider Bitcoin borsalarının merkezi Malta çalkalanıyor

kripto para haber coinajans

“Blockchain dostu” bir ülke olarak bilinen ve Binance ile OKEx dahil olmak üzere birçok kripto para borsasının yasal merkezi olan Malta’da siyasi kriz yaşanıyor.

Ada ülkesinde araştırmacı gazeteci Daphne Caruana Galizia suikastinin hala aydınlatılamamış olması halkta büyük öfke yarattı. Düzenlenen sayısız protestolarda göstericiler, Başbakan Joseph Muscat’ın istifasını istedi.

2017 yılında öldürülen gazeteci Galizia, özellikle rüşvet ve yolsuzluk konularda yazıyordu. 

Malta basını Başbakan Muscat’ın istifa etmeye karar verdiğini ve bu niyetini Cuma günü Cumhurbaşkanı George Vella’ya bildirdiğini yazdı. Haberlerde Başbakan’ın televizyonda yapacağı bir konuşma ile görevden ayrılacağı iddia edildi.

Öte yandan Malta hükümetinden haberlere yalanlama geldi. Hükümet kanadından yapılan yazılı açıklamada, “Başbakan görevinde kalarak, ülke tarihinin en büyük suçlarından birini söz verdiği üzere aydınlatmaya yoğunlaşacak. Yerel basında çıkan, kabinenin Başbakan’a güven duymadığı yönündeki haberler, herhangi bir doğrulama yapılmadan servis edilen icat edilmiş haberlerdir.” ifadeleri kullanıldı.

Muscat, kripto para ve Blockchain şirketleriyle yakın temasta olan bir isimdi. Malta, Binance ve OKEx gibi kripto para borsalarının yanı sıra pek çok kripto para projesinin yasal merkezi haline gelmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Flare Networks XRP Sahiplerine dağıtacağı token miktarını açıkladı

Analist XRP’nin BTC karşısında önemli bir kırılımda olduğuna dikkat çekiyor

Coin Ajans

Ripple davası sonrasında MoneyGram’dan dikkat çeken açıklama!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası