CoinAjans.com
Kripto Analiz

Litecoin fiyat analizi: LTC için detaylı teknik görünüm ve beklenen seviyeler

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Litecoin fiyatı 140 doların altına düştü ve 130 dolara dek geriledi. Fiyat 150 dolar seviyesinin üzerine çıkmada başarısız olduğu için düşüşünü sürdüren LTC, 130 dolarda destek buluyor, ancak bu seviyeyi de tutabileceğe benzemiyor.

Litecoin fiyat analizi: LTC için detaylı teknik görünüm ve beklenen seviyeler 6

Kripto para piyasası son 24 saattir düşüş emareleri gösteriyor.

Litecoin fiyat analizi: LTC için detaylı teknik görünüm ve beklenen seviyeler 7

Litecoin fiyatı, hızlı bir şekilde 120 dolardaki en düşük seviyesinden 160 dolara taşıyan yükseliş desteğini bulduğu için 2021’e güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Kripto para birimi bu fiyat seviyesinde bir düzeltme gözlemledi, ancak yükselmeye devam etti ve 180 dolarda durdu. Fiyat 180 dolar seviyesinin üzerinde tutunmakta başarısız oldu ve ardından bu seviyenin altına geriledi.

Artan düşüş baskısı, fiyatın istikrar kazanmadan önce 110 dolar seviyesine gerilemesine neden oldu. Fiyat 140 dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak 160 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı. Bu nedenle, LTC 21 Ocak’a kadar 150 dolar civarında dalgalanmaya devam etti. O zamandan beri fiyat, dün altına düşene dek 140 dolar seviyesinde kaldı.

Teknik göstergeler LTC için ne söylüyor?

Litecoin fiyat analizi: LTC için detaylı teknik görünüm ve beklenen seviyeler 8

Teknik göstergeler arasında MACD düşüş eğilimi gösteriyor ancak histogramların küçülen boyutunda görüldüğü gibi azalan bir satış momentumu söz konusu. İki EMA birleşiyor ve bu da satın alma baskısında bir artış olduğunu gösteriyor. Eğilim devam ederse, gösterge günün kapanışına kadar yükseliş eğilimi gösterebilir.

RSI şu anda nötr ancak düşük seviyede kalıyor, bu da fiyat hareketi üzerinde düşüş baskısı olduğunu gösteriyor. Aşağı doğru hareket etmekte olan gösterge fiyattaki yükselişin tersine döndüğünü gösterirken 50.00 işaretine doğru geri hareket etti.

Bollinger bantları genişleme göstererek LTC için fiyat oynaklığının arttığını gösterdi. Gösterge şu anda her iki tarafta da genişliyor.

Dört saatlik teknik analiz, 26 ana teknik göstergeden 17’si satışı işaret ettiği için bir satış sinyali veriyor. Öte yandan, yalnızca bir gösterge olumlu bir fiyat hareketine işaret ederken, kalan sekiz gösterge her iki tarafa da yönelmeden nötr kalıyor.

24 saatlik teknik analiz, bu duyguyu zaman dilimi boyunca aşağı yönlü bir fiyat hareketi gösteren 11 gösterge ile paylaşıyor. Öte yandan, altı gösterge, yükseliş hareketini destekleyen alım sinyalleri yayınlıyor. Bu arada, dokuz gösterge tarafsız kalıyor ve her iki tarafı da destekleyen sinyaller vermiyor.

Trader’lar, güçlü düşüş baskısıyla karşı karşıya kalması nedeniyle Litecoin fiyatının 120 dolar seviyesine düşmesini bekleyebilir. Negatif teknik göstergeler, fiyat günlük çerçevede aşağı doğru hareketini sürdürdükçe bu öneriyi güçlendiriyor.

Aksi yönde bir hareketlenme halinde, alıcılar 130 doların üzerinde tutunabilirse, LTC 140 dolara kadar bir iyileşme gösterebilir.

cryptopolitan

İlgili Haberler

EOS fiyat analizi: Rallinin devamı gelecek mi?

Bitcoin SV ve Cosmos fiyat analizi: BSV ve ATOM için sıradaki durak neresi olacak?

Bitcoin’de büyük ayı sezonu bitti ve tüm şartlar oluştu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası