CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Litecoin fiyatı yükseliş için hazırlık mı yapıyor?

litecoin haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

Litecoin fiyatı yükseliş için hazırlık mı yapıyor? Kripto dünyasının önde gelen analistleri, LTC için önümüzdeki aylarda büyük bir artış beklentisini dile getiriyor. 


Litecoin fiyatı yükseliş için hazırlık mı yapıyor?

Litecoin (LTC), geçtiğimiz aylarda geçirdiği madencilik ödülü yarılamasından (halving) sonra devam eden bir satış baskısı yaşıyor. Birçok analist ve yatırımcı yarılamanın bir boğa etkisi yapmasını beklerken, tam tersi bir keskin satış patlamasının fitilini ateşledi.

Kısa vadede ise analistler kripto para için yükseliş momentumu beklentilerini dile getirmeye başladı. Özellikle de LTC ile Bitcoin paritesi işlemlerinde.

Litecoin önümüzdeki aylarda yükseliş momentumuna hazırlanıyor

Şu an Litecoin yüzde 2 düşüş ile 60.80 dolardan işlem görüyor. LTC dün 63.00 dolarla günlük zirve görmüştü ki mevcut fiyat önemli bir düşüş yaşadığını gösteriyor.

LTC’deki son ayı hareketleri daha çok Bitcoin etkisi ile yaşandı. Son günlerde BTC yakın vadeli desteği 8,700 dolar civarından işlem görürken, yükseliş momentumu kazanma konusunda işleri iyi gitmiyor.

İlgili – Tüm gözler Bitcoin’deyken Litecoin sürpriz yapabilir mi?

Yine de Litecoin’deki mevcut ayı durumu uzun ömürlü olmayabilir. Çünkü analistler kripto paranın yakın vadede kazanç sağlamak için pozisyon aldığını düşünüyor. Buna sebep olarak ise aylardır içinde işlem gördüğü alçalan üçgen formasyonunun üst sınırını yakın zamanda kırmasını gösteriyorlar.

Twitter’deki popüler kripto para analisti “Crypto Dog” son tweetinde bundan bahsetti. Analist şöyle yazdı: “Aylardır LTC grafiğine bakmamıştım. Şimdi açtım ve şunu gördüm. Wow.” Ardından tweeti ile birlikte bahsettiği grafiği paylaştı.

LTC’nin Bitcoin paritesi birkaç ayda roket yükselişi görecek mi?

Litecoin için boğa değerlendirmesi yapan sadece Crypto Dog değil. Başka bir önde gelen kripto para analisti DonAlt da son tweetinde benzer bir boğa LTC analizi sunuyor. DonAlt, 123 bin takipçisine, Litecoin gibi altcoinlerin kısa vadede BTC’den daha iyi bir pozisyonda olduğunu söyledi.

İlgili – 2019/2020 ve 2025 Litecoin fiyat tahmini

DonAlt, aşağıdaki grafiği de paylaşarak şöyle yazdı: “LTC: Dünya BTC’ye bakarak panik yapmaya devam ederken, altcoinler daha da iyi görünmeye başlıyor. ‘Peki, BTC hareket edip her şeyi mahvederse?’ O zaman iyi şanslar, bundan dolayı risk limitlerimiz var. Korku içinde destekte kalmakta para yok.”

Litecoin fiyatı yükseliş için hazırlık içinde mi? Kripto dünyasının önde gelen analistleri, LTC için önümüzdeki aylarda büyük bir artış beklentisini dile getiriyor.
LTC/BTC paritesi grafiği

DonAlt, bu grafikle LTC’nin birkaç ay içinde BTC karşısında yükseleceğini öngörüyor. Bitcoin şu an ayı işaretleri sergiliyor ve daha fazla düşüş gelebilir. Bu da çok zarar gören LTC gibi altcoinler için boğa durumu oluşturabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

MimbleWimble Litecoin’e ne kazandıracak?

Coin Ajans

FUD TV’ye göre bu iki proje yeni Link olabilir! TAKİP ET

Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına güzel bir ders verdi! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası