CoinAjans.com
Kripto Analiz

Litecoin, Steem, Zcash fiyat analizi: 24 Aralık

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Litecoin, Steem ve Zcash’in altcoinleri arasında LTC, 2 aylık getirisi bugün itibarıyla şaşırtıcı bir şekilde % 126 civarında bulunuyor, diğerleri negatif bölgedeyken Litecoin,  ayakta kalan tek altcoin gibi görünüyor. Alt sezon yaklaşırken, bu altcoinler yakında fiyatlarında bazı olumlu değişiklikler görebilir ve aynısı bu kripto para birimleri için teknik göstergeler tarafından da vurgulanıyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin, Steem, Zcash fiyat analizi: 24 Aralık 6

Litecoin piyasadan ayrışan hareketlere sahip ve bunun temel nedeni destekçileri. LTC ayakta kalırken, ilk 10’da yer alan diğer coinler öyle görünmüyor. Buna göre yazım zamanında LTC, bir umut işareti olarak 0.618-Fibonacci seviyesinde konsolidasyon gösterdi.

LTC’nin 86.88 $ ‘daki 0.5 $-Fibonacci seviyesine düşme şansı kalmasına rağmen, yine de yükselişteydi.

Ayrıca, RSI göstergesi, bir sıçrama kaydedebileceği bir seviye olan nötr bölge [50-seviye] yakınlarında kısa bir düşüş kaydetti. Bununla birlikte, RSI’dan farklı olarak, OBV göstergesi o kadar düşmedi, bu da fiyat düşüşünün, onu destekleyecek gerçek hacimler olmadan abartılmış olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, LTC genel olarak yükselişe geçti.

STEEM

Litecoin, Steem, Zcash fiyat analizi: 24 Aralık 7

STEEM, son 4 günde fiyatında ciddi bir düşüş gördü ve değerinin neredeyse % 33 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Bu düşüş gibi görünse de, STEEM 0.1464 dolarlık destek seviyesinde bulunuyor ve bu nedenle fiyatın sıçrama şansı var. Dahası, bir öncekinden yaklaşık % 11 oranında başka bir destek daha olduğundan, düşüş korkutucu görünmedi.

RSI göstergesi aşırı satım bölgesinin derinlerindeydi ve yükselmek için mücadele ediyordu. Aynısı Stokastik RSI’da da görüldü, ancak birçok yükseliş kesişiminde başarısız oldu.

Genel olarak, STEEM yakında bir sıçramaya için hazır bir görüntü veriyor.

Zcash (ZEC)

Litecoin, Steem, Zcash fiyat analizi: 24 Aralık 8

Zcash, 23 Aralık’ta büyük bir fitil gördü ve desteğini altın cep bölgesinde buldu. Buradan bir sıçrama olasılığı çok yüksek görünüyor. ZEC 0,65-Fibonacci seviyesine [47,80 $] düşse bile bu sorun olmamalı.

OBV göstergesi düşen hacimlerin altını çizdi ve MACD göstergesi sıfırın altında geniş bir düşüş eğilimi kaydetti. Göstergeler, küçük bir düşüşün geldiğini gösteriyor, daha önce de belirtildiği gibi, 47.80 $ seviyesini bir kez daha test edebiliriz.

Her şeye rağmen, ZEC’in bu düşüşten sonra yükseliş göstermesini bekleyebiliriz.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ralliyi bekleyin: Lider altcoin kritik direnci geçmeye hazırlanıyor

Bitcoin ve büyük altcoin’lerde teknik işaretler, fiyat için ne söylüyor?

Yeni yükselişler yakın mı?: 6 Şubat Bitcoin Cash, IOTA ve Qtum fiyat analizi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası